​«فرهنگ ادبیات فارسی معاصر » نقد می‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۳
 
 
نقد و بررسی کتاب «فرهنگ ادبیات فارسی معاصر » چهارشنبه (22 دی ماه) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، در این نشست سایه اقتصادی‌نیا، عبدالرسول شاکری و محمد شریفی به نقد و بررسی کتاب «فرهنگ ادبیات فارسی معاصر » می‌پردازند.

«فرهنگ ادبیات فارسی معاصر» نوشته محمد شریفی با ویرایش محمدرضا جعفری توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب برگرفته از نسخه ویرایش شده «فرهنگ ادبیات فارسی» است که برای اولین بار در سال ۸۷ توسط این ناشر منتشر شد و ۲۰ درصد حجم مطالب آن جدید و افزوده شده است. فرهنگ پیش رو، برای پاسخگویی به نیاز افرادی تدوین شده که صرفاً از علاقه‌مندان به ادبیات بوده و نیاز و علاقه‌ای به ادبیات کلاسیک فارسی ندارند.

«فرهنگ ادبیات فارسی معاصر» اطلاعات مربوط به رمان‌نویسان و خلاصه رمان‌های شاخص، داستان‌نویسان و خلاصه برخی از داستان‌های کوتاه، نمایشنامه‌نویسان و خلاصه نمایشنامه‌های مطرح، معرفی برخی از منتقدان ادبی و اصطلاحات و آرایه‌های ادبی با نمونه‌های معاصر را در بر می‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این نشست از ساعت 16 تا 18 چهارشنبه (22 دی ماه) به سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک 2 مراجعه کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244115