سیدعباس صالحی از نمایشگاه کالاهای فرهنگی بازدید کرد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۹
 
 
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه (22 دی‌ماه) از نمایشگاه دومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی ایرانی ـ اسلامی بازدید کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی پس از بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه درباره اهداف برگزاری جایزه کالاهای فرهنگی ایرانی ـ اسلامی اظهار کرد: امسال دو دوره از برگزاری این نمایشگاه می‌گذرد و هدف از برگزاری این جایزه شناسایی جریان‌ها و فعالیت‌های مردمی در حوزه تولید کالای فرهنگی بود تا از این طریق بتوانیم نیازهای کشور را در حوزه تولیدات فرهنگی ارتقا دهیم.
 
وی افزود: این نمایشگاه در سه بخش کتاب، نوشت‌افزار و اسباب‌بازی طراحی شده و توانسته در این مدت رشد خوبی داشته باشد. این جایزه با این نگاه شکل گرفت تا ایده‌هایی که در حوزه تولید وجود دارند از طریق هم‌افزایی وارد عرصه تولید انبوه شود.
 
صالحی با اشاره به گردش مالی کالاهای فرهنگی در حوزه نوشت‌افزار و اسباب‌بازی گفت: گردش مالی این حوزه رقم قابل توجهی را نشان می‌دهد که نیاز به سرمایه‌گذاری و شناسایی کالاهای فرهنگی ایرانی اسلامی یکی از اهداف مهم در این حوزه است.
 
وی ادامه داد: در بخش نوشت‌افزار و اسباب‌بازی شاهد اقدام‌های خوبی در این مدت بوده‌ایم که می‌تواند ره‌آورد هم‌افزایی تولیدکنندگان و ایده‌پردازان در این جایزه باشد.
 
صالحی با اشاره به نقش سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی در تعامل میان مجموعه‌ها عنوان کرد: این نمایشگاه می‌تواند محفلی برای هم‌افزایی سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی در حوزه نوشت‌افزار و اسباب‌بازی باشد تا آن‌ها به‌منظور ارتقای سطح تولید و تبادل‌نظر از ظرفیت‌های این جایزه استفاده کنند. همچنین برگزاری این جایزه می‌تواند به تولیدکنندگان کمک کند تا نسبت به سرمایه‌گذاری بهتر در این حوزه تصمیم‌گیری کنند.  
 
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر توجه به پژوهش‌های صورت‌گرفته در این حوزه، گفت: انجام پژوهش در این حوزه پشتوانه مهمی در تولید کالاهای فرهنگی محسوب می‌شود بنابراین بخشی از جایزه به تقدیر از پژوهشگران این حوزه اختصاص پیدا کرده است. بدون تردید هر تولیدی به‌منظور موفقیت در بازار نیاز به پژوهش دارد.
 
وی بیان کرد: خوشبختانه نقشی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند در حمایت از تولید کالاهای فرهنگی داشته باشد این است که با برگزاری چنین نمایشگاه‌ها و جوایزی محلی را برای تبادل‌نظر میان تولیدکنندگان و نخبگان این عرصه فراهم کند تا از این طریق نهادهای مردمی و سرمایه‌گذران با یکدیگر به تعامل بپردازند و در تولید کالای فرهنگی سهیم باشند.
 
نمایشگاه دومین دوره جایزه کالاهای فرهنگی ایرانی ـ اسلامی از 20 تا 22 دی‌ماه به همت دفتر مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244180