«پناهگاه بی‌پناه» رونمایی می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۳
 
 
«پناهگاه بی‌پناه» در محل حادثه بمباران پناهگاه پارک شیرین کرمانشاه رونمایی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، كتاب «پناهگاه بی‌پناه» نوشته مهناز فتاحی، دوم اسفند‌ماه در محل حادثه بمباران پناهگاه پارک شیرین كرمانشاه رونمایی می‌شود.    
  
حجت‌الاسلام دكتر سید مهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محسن مومنی‌شریف، رئیس حوزه هنری، مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، عبدالحمید قره‌داغی، مدیرعامل انتشارات سوره مهر و جمعی از مسئولان لشكری و كشوری استان در این آئین حضور دارند.

بیست و ششم اسفند‌ماه سال 66 پناهگاه پارک شیرین كرمانشاه، مورد اصابت موشک قرار گرفت و بیش از 300 نفر در این پناهگاه شهید و زخمی شدند.

بیشتر شهدا و زخمی‌ها را زنان و كودكانی تشكیل می‌دادند كه به خاطر در امان ماندن از بمباران‌های رژیم بعث عراق به این مكان پناه گرفته‌ بودند؛ غافل از اینكه موشک دقیقا از هواكش پناهگاه وارد و باعث ویرانی و آتش‌سوزی شد.

مهناز فتاحی، نویسنده كتاب، در این اثر، بمباران این پناهگاه را از نگاه مردم شهر و از زبان افرادی از‌ جمله امدادگران هلال‌احمر، نیروهای آتش‌نشانی، بسیجیان، نیروهای انتظامی، پرستاران، خبرنگاران، كسبه، مردم محله، زخمی‌ها و خانواده شهدا روایت کرده است.

«پناهگاه بی‌پناه» از سه بخش شامل نگاهی به شرح ماجرا به‌صورت پژوهشی، خاطرات بازماندگان بمباران و مستندات و تصاویر تشکیل شده است.

كتاب «پناهگاه بی‌پناه» (دوشنبه دوم اسفندماه) ساعت 15 در محل حادثه بمباران پناهگاه پارک شیرین كرمانشاه رونمایی می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245358