در رشته حفظ موضوعی

منبع چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم معرفی شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰
 
 
مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، کتاب «با قرآن خوشبخت شوید!» تألیف حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید مهدی هاشمی را به‌عنوان منبع اصلی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته حفظ موضوعی معرفی کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، شرکت‌کنندگان در چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته حفظ موضوعی، باید به موارد ذیل در این زمینه توجه کنند:
 
1- «مهارت‌ها و سبک زندگی» موضوعی است که در سالیان اخیر توجه بسیاری از نخبگان و محققان حوزه مباحث اجتماعی را به خود جلب کرده است. ما معتقدیم که بهترین و برترین شیوه و سبک زندگی، همانی است که خداوند کریم در کتاب انسان‌ساز خود «قرآن کریم» تبیین کرده است. در کتاب «با قرآن خوشبخت شوید!» تلاش شده تا به‌اختصار، برخی مهارت‌های مطلوب زندگی از منظر قرآن کریم روایت و تبیین شود.
 
2- آیات و موضوعات مذکور در این نوشتار مختصر، برگرفته از کتاب «با قرآن خوشبخت شوید!» تألیف حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید مهدی هاشمی است که با نهایی شدن مراحل چاپ و ویرایش، در آستانه سال بعد به‌عنوان منبع اصلی مسابقات سراسری حفظ موضوعی قرآن منتشر خواهد شد.
 
3- جزوه‌ای که هم‌اکنون در اختیار شماست، تنها در مرحله اول مسابقات کاربرد دارد و از مراحل بعد، تمام متن کتاب به مسابقه گذاشته خواهد شد.
 
4- تأکید می‌شود که ترجمه و آدرس آیات هم جزئی از حفظ موضوعی بوده و سهم قابل‌توجهی از سؤالات را خواهد داشت.
 
5- تلاش شده تا ارتباط آیه و عنوان شفاف باشد، ولی در مواردی ممکن است نیاز به توضیحات لازم باشد که با اندک تأمل یا مراجعه به تفسیر، روشن خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245819