«ستارگان اقبال» نشر دفاع مقدس تجلیل می‌شوند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷
 
 
آئین پاسداشت حمید حسام و بهناز ضرابی‌زاده با عنوان «ستارگان اقبال» در حوزه هنری برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، نخستین ویژه برنامه «ستارگان اقبال» و آئین پاسداشت حمید حسام و بهناز ضرابی‌زاده  دو نویسنده مطرح تاریخ شفاهی دفاع مقدس ساعت ۱۵ دوشنبه (۱۶‌اسفند‌ماه) در تالار سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.
 
سردار حمید حسام در سال 1340 در همدان متولد شد. وی فارغ التحصیل كارشناسی‌ارشد ادبیات فارسی دانشگاه تهران است. وی با كتاب «غواص‌ها بوى نعنا مى‌دهند» كه نوعى خاطره‌نگارى در حوزه ادبیات دفاع مقدس است، به جامعه ادبى معرفى شد. به دنبال آن داستان بلند «راز نگین سرخ» را در سال ۷۸ منتشر کرد.
 
كتاب «عطر شب‌بوها»، از مجموعه «قصه فرماندهان» با موضوع جنگ ایران و عراق، یكی از آثار این نویسنده است. «وقتی مهتاب گم شد» و «آب هرگز نمی‌میرد» وی نیز از سوی انتشارات «سوره مهر» به بازار نشر عرضه شده است  
 
بهناز ضرابی‎زاده در سال 1347 در همدان متولد شد. ضرابی‎زاده كارشناس و مسئول آفرینش‎های ادبی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان است. تألیف و چاپ بیش از 250 اثر داستانی و ادبی در نشریات و مجلات برگزیده كشوری از دیگر فعالیت‎های ضرابی‎زاده است.
 
كتاب‌های «دختر شینا» خاطرات قدم‎خیر محمدی‎كنعان همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی و «گلستان یازدهم» خاطرات زهرا پناهی‌روا، همسر شهید علی چیت‌سازیان از آثار مطرح این نویسنده تاریخ شفاهی دفاع مقدس هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245914