آغاز مرحله سوم طرح «کندوی کتاب» در دبیرستان‌های کشور

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
 
 
مرحله سوم طرح «کندوی کتاب» با شعار «انقلاب نرگس‌ها» در دبیرستان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مرحله سوم طرح «کندوی کتاب» در دبیرستان‌های سراسر کشور با محوریت کتاب‌ «نرگس» با شعار «انقلاب نرگس‌ها» در دبیرستان‌های سراسر کشور آغاز شد.  

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، با هدف، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و به منظور شناسایی منابع مطالعاتی مفید برای دانش‌آموزان و معلمان، در برگزاری طرح «کتاب شارژ»، با مجمع ناشران انقلاب اسلامی همکاری دارد.

در این طرح، پویش کتابخوانی در قالب طرح کندوی کتاب و با محوریت کتاب «نرگس» و با شعار «انقلاب نرگس‌ها» ویژه نوجوانان و جوانان در حال اجراست. اعضای انجمن‌های اسلامی پس از مطالعه کتاب و تکمیل کاربرگ مربوطه، به معرفی و فروش کتاب نرگس با موضوع انقلاب اسلامی، ایثار، شهادت و حجاب می‌پردازند.

به گفته حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، دانش آموزان می‌توانند از سه طریق شامل مراجعه به کتاب فروشی‌ها، فروشگاه‌های فرهنگی سراسر کشور و یا ارسال عدد یک به شماره 30005319 و خرید اینترنتی از طریق sooremehr.ir  کتاب «نرگس» را تهیه کنند.

بهره‌برداری از کتاب «نرگس»، در قالب پویش ترویج مطالعه کتاب است؛ بنابراین دانش‌آموزان می‌توانند از سه طریق در مسابقه کندوی کتاب شرکت کرده و از جوایز نفیسی بهره‌مند شوند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به مسابقه دوم طرح «کندوی کتاب» ادامه داد: دانش‌آموزان می‌توانند یک متن صد کلمه‌ای درباره کتاب بنویسید این متن می‌تواند معرفی کتاب یا حس آن‌ها نسبت به کتاب باشد و از کتاب عکس بگیرند و با #‌ کتابشارژ در فضای مجازی منتشر کنند.

علامتی افزود: این عکس می‌تواند از جلد کتاب باشد و یا صفحه‌ای که آن را دوست دارند. عکس و یا متنی که به یکی از روش‌های فوق تولید شده را در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه، با شناسه @ketabcharge ارسال کنند. که متن‌های دانش‌آموزان در کانال کتاب شارژ با شناسه @ketabcharge_ir قرار می‌گیرد.

دانش‌آموزان انجمن اسلامی برای شرکت در بخش ویژه اعضا انجمن‌های اسلامی باید از هشتگ #کندوی_کتاب نیز استفاده کنند به‌عنوان مثال در ارسال متن و عکس، دو هشتگ #کتابشارژ و #کندوی_کتاب باید درج شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246016