صرف 18 میلیارد تومان برای رشد فعالیت‌های قرآنی در استان‌ها

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴
 
 
معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد گفت: از مجموع 40 میلیارد تومان اعتبار این معاونت، 18 میلیارد تومان معادل 45 درصد این اعتبار، صرف رشد فعالیت‌های قرآنی در استان‌ها شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا حشمتی، چهارشنبه 18 اسفندماه در دومین کنگره مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در 100 شهر دیگر نیز نمایشگاه قرآن کریم برگزار می‌شود.
 
حشمتی با اشاره به اینکه، فعالیت در حوزه کودک و نوجوان به‌ صورت تخصصی از دیگر اقدامات معاونت قرآن و عترت است، ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش‌های مختلف از جمله معاونت قرآن و عترت، سازمان حج و زیارت، سازمان اوقاف و امور خیریه و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به فعالیت‌های قرآنی می‌پردازد.
 
وی با تاکید بر توجه وزارت ارشاد به حوزه نشر دین و قرآن، افزود: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نشر کتاب‌های دینی حمایت می‌کند. ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتقال مفاهیم قرآنی اهتمام دارند.
 
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این معاونت علاوه بر فعالیت در حوزه‌های حفظ و قرائت قرآن، در حوزه فهم قرآن نیز فعالیت دارد، گفت: از مجموع 40 میلیارد تومان اعتبار این معاونت، 18 میلیارد تومان معادل 45 درصد این اعتبار، صرف رشد فعالیت‌های قرآنی در استان‌ها شده است.
 
حشمتی درباره بیمه فعالان قرآنی نیز بیان کرد: دو هزار نفر فعال قرآنی را تاکنون به صندوق هنر برای بیمه معرفی کرده‌ایم.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246170