اهدای 16 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی زنجان از سوی «به‌نشر»

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰
 
 
مدیر عامل به‌نشر گفت: در ادامه طرح اهدای کتاب که از دهه فجر سال جاری توسط انتشارات به‌نشر صورت می‌گیرد، هم‌زمان با آغاز سال جدید 16هزارجلد کتاب به نهاد کتابخانه‌های عمومی استان زنجان اهدا شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، حسین سعیدی با اعلام این خبر، اظهار کرد: این بخش از اهدای کتاب از دفتر تهران به‌نشر شامل حدود هشت هزار عنوان و مجموعاً 16 هزار جلد و به ارزش ریالی حدود یک میلیارد و 200 هزار ریال صورت گرفته است.

سعیدی افزود: این آثار علاوه بر چند کتابخانه آموزشگاهی مناطق شهریار و حومه تهران، در مجموع به نهاد کتابخانه‌های عمومی استان زنجان اهدا شد تا با مدیریت این نهاد، به صورت مناسب در سطح این استان توزیع شود. همچنین استان اصفهان و سایر شهرستان های این استان نیز با دریافت آثار اهدایی نسبت به تجهیز کتابخانه‌های عمومی خود اقدام کردند.

وی در رابطه با اهدای کتاب به ارگان‌ها و سازمان‌ها، افزود: انتشارات به‌نشر تعداد قابل توجهی کتاب با مضامین گوناگون و متنوع را جهت بالابردن سطح فرهنگ کتابخوانی بین عموم جامعه در نظر گرفت و تاکنون بالغ بر 200 هزار جلد کتاب به مراکزی مانند کتابخانه مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و اداره‌ها و نهادهای گوناگون اهدا کرده است.

مدیر عامل به‌نشر با بیان اینکه این طرح با استقبال چشمگیری از سوی کتابخانه‌های مختلف مواجه شد، تصریح کرد: به نشر در نظر دارد؛ این سنت حسنه را به مناسبت‌های مختلف ادامه دهد، زیرا کتاب و کتابخوانی نباید به فصل و مناسبتی خاص اختصاص پیدا کند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246286