مجموعه ۴۹ جلدی «هفت‌تایی‌ها» رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۲
 
 
مجموعه هفت‌تایی‌ها شامل ۴۹ عنوان کتاب قصه، شعر و متل در نمایشگاه کتاب تهران، رونمایی و از نویسندگان این مجموعه تجلیل شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در مراسم رونمایی از مجموعه 49 جلدی «هفت‌تایی‌ها» که (16 اردیبهشت) در محل غرفه کودک و نوجوان انتشارات مدرسه برگزار شد، جعفر توزنده‌جانی، لاله جعفری، مجید راستی و سوسن طاقدیس سخن گفتند.
 
نویسنده رمان «راز مینا» در مراسم رونمایی از مجموعه «هفت‌تایی‌ها» گفت: این اثر ویژگی‌های خوبی دارد. روان و آموزشی بودن داستان‌ها و شخصیت‌پردازی‌ها، همچنین تصویرگری بسیار خوب آثار، آن‌ها را خواندنی کرده است.
 
این نویسنده کودک و نوجوان در بخش دیگری از سخنانش گفت: بزرگ‌ترین ویژگی هفت‌تایی‌ها این است که آموزش را به ‌نحو مستقیم نشانه نرفته و فرآیندی غیرمستقیم را در پیش گرفته که به این امر، همیشه در جلسه‌های کارشناسی‌اش با دیگران اشاره کرده‌ام.

او در پایان سخنان خود از زحمات نویسندگان و سرپرست مجموعه قدردانی و تشکر کرد.
 
مجید راستی، نویسنده «ماجراهای علی کوچولو» نیز از عوامل تولید تشکر کرد.
 
بر اساس خبر روابط عمومی انتشارات مدرسه، در بخش دیگری از این برنامه، مدیرعامل انتشارات مدرسه در سخنان کوتاهی به تحسین نویسندگان اثر و عوامل تولید آن پرداخت و از شکوه قاسم‌نیا، سرپرست نویسندگان ‌مجموعه به صورت ویژه قدردانی کرد.
 
حمیدرضا  شاه‌آبادی گفت: این مجموعه به سرپرستی خانم قاسم‌نیا و همکاری مؤلفانی چون مجید راستی، سوسن طاقدیس، لاله جعفری، طاهره خردور، افسانه شعبان‌نژاد، ناصر کشاورز و ... به مخاطبان انتشارات مدرسه هدیه شده است و من انتشار آن را گامی مهم در انتشارات مدرسه در حوزه ادبیات کودک قلمداد می‌کنم.
 
در این مراسم، سوسن طاقدیس، یکی از نویسندگان مجموعه «هفت‌تایی‌ها» گفت: این مجموعه شامل هفت قصه در هفت کتاب و مانند یک فیلم است که مسائل مختلفی در آن روی می‌دهد. بچه‌ها نیز در این قصه‌ها با حوادثی مواجه می‌شوند که باید آن‌ها را حل کنند و ما سعی کردیم که راه‌حل‌های مختلفی برای آن‌ها به شکل جدید ارایه کنیم. امیدوارم خوانندگان از خواندن آن‌ها لذت ببرند.
 
لاله جعفری، یکی دیگر از نویسندگان مجموعه نیز  ابراز امیدواری کرد که قصه‌ها، شعرها و متل‌های این مجموعه مورد توجه خوانندگان قرار گیرد.
 
در این مراسم، علاوه بر سخنان نویسندگان و عوامل مجموعه، بخشی از شعر یکی از کتاب‌ها قرائت شد.
 
در پایان مراسم، نماینده کمیته تخصصی نمایشگاه ضمن تشکر از تألیف این مجموعه در انتشارات مدرسه و مدیرعامل جدید آن، از مؤلفان آن با تقدیم لوح سپاس و تقدیر، قدردانی کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247842