برگزیدگان جایزه ادبی «بلوط طلایی» معرفی شدند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۸
 
 
برگزیدگان نخستین دوره جایزه‌ ادبی ایلام با عنوان «بلوط طلائی» در بخش‌های «رمان»، «شعر کردی»، «خاطرات دفاع مقدس»و «شعر فارسی» معرفی و تجلیل شدند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمدعلی قاسمی، رئیس حوزه هنری ایلام در آئین اختتامیه جایزه ادبی «بلوط طلایی» اظهار كرد: این جایزه با هدف ارتقاء جایگاه ادبیات پایداری و زبان محلی استان ایلام و كمک به جریان‌سازی و پویایی ادبیات دینی در بخش شعر و ادب فارسی برگزار شد.
 
وی ادامه داد: آثار در بخش ادبیات پایداری با شرط تدوین اثر در 56 صفحه به بالا با محوریت استان ایلام داوری شده‌اند. آثار مربوط به ادبیات کردی جنوبی اندک بود؛ در بخش رمان و شعر فارسی انتظار داشتیم آثار ارسالی از ویژگی‌های هنری و فاخر برخوردار باشد؛ اما به‌طور قطع در دوره‌های بعد آثار این بخش ارتقا پیدا می‌کند.
 
تجلیل از برگزیدگان
در بخش رمان 6 اثر به بخش پایانی راه یافت اما داوران اثری را برگزیده و شایسته‌تقدیر ندانستند. بنابر رای داوران در بخش «شعر فارسی» کتاب «مفاتیح الغزل» به‌عنوان برگزیده و در بخش «شعر کردی»، «زیتون و مرجان» اثر شایسته‌ تقدیر اعلام شد.

در بخش «شعر كردی» هیات داوران پس از بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه اثر «زیتون و مرجان» نوشته فرهاد شاهمرادیان را شایسته‌ تقدیر اعلام کردند. در بخش «خاطرات دفاع مقدس» دو اثر «جنگ خاكریزها» نوشته‌ حجت‌الله رحیم‌زاده و «وه ده س پتی» نوشته‌ جعفر نظری به‌عنوان کتاب‌های شایسته‌ تقدیر معرفی شدند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247843