دو خبر کوتاه از نمایشگاه قرآن

معرفی برترین‌های حوزه ترجمه و تفسیر قرآن کریم در نمایشگاه قرآن

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
 
 
برترین‌های حوزه ترجمه و تفسیر به زبان فارسی پس از انقلاب در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم معرفی می‌شوند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از ستاد خبری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، حمیدرضا شیخ ویسی، معاون کمیته موسسات و نهادهای غیردولتی قرآنی، درباره برنامه‌های کمیته موسسات و نهادهای غیردولتی قرآنی در نمایشگاه بیست و پنجم گفت: نکته مهم درمورد موسسات قرآنی در سال جاری، بخش ویژه ترجمه و تفسیر است که در فضایی بیش از ١٠٠ متر مربع در دو غرفه ترجمه و تفسیر برپا می‌شود که با مشارکت موسسه ترجمان وحی و کارگروهی از متخصصان ترجمه و تفسیر به معرفی برترین‌های حوزه ترجمه و تفسیر به زبان فارسی در بعد از انقلاب پرداخته خواهد شد.
 
وی افزود: یادمان سه مفسر قرآنی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله واعظ‌زاده که در سال گذشته رحلت کرده‌اند، در بخش ویژه نمایشگاه به‌طور خاص مورد توجه خواهد بود. 
 
شیخ ویسی اظهار کرد: در پایان بیست و پنحمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، به موسسات برتر و غرفه‌های برگزیده، جوایزی اعطا خواهد شد.
 
معاون کمیته موسسات و نهادهای غیردولتی قرآنی، با بیان اینکه این کمیته در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در دو بخش موسسات قرآنی و نهادهای غیردولتی قرآنی حضور خواهد داشت، گفت: در بخش موسسات قرآنی برای نخستین‌بار دعوت از موسسات به‌صورت موضوع‌محور صورت گرفته است. به عبارتی در سال ٩٦ رویکرد بخش موسسات قرآنی فقط به معرفی موسسات معطوف نیست، بلکه به رویکرد تخصصی موسسات و فعالیت‌های آنها توجه ویژه‌ای خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: حدود ٢٥ موسسه فعال در زمینه‌های حفظ، قرائت، فهم و تدبر، ترجمه و تفسیر، عترت، کودک، هنر و تبلیغ فعالیت‌های قرآنی در نمایشگاه حضور خواهند داشت.
 
شیخ ویسی گفت: در بخش نهادهای غیردولتی با اعلام فراخوان به کمیته موسسات و نهادها، حدود ٢٠ موسسه را انتخاب کرده‌ایم و درصدد هرچه بهتر برگزار کردن این بخش هستیم.

تجلیل از خادمان قرآنی با حضور رئیس‌جمهور
پورمعین، مدیر بخش خادمان قرآنی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم گفت: امسال انجمن خادمان جمهوری اسلامی ایران، اساسنامه خود را در نمایشگاه قرآن رونمایی می‌کند. همچنین سایت این انجمن نخستین‌بار بهره‌برداری می‌شود. گروه‌های تخصصی هشت‌گانه انجمن خادمان قرآن نیز رسما فعالیت خود را آغاز می‌کند.
 
وی افزود: امسال دومین تجلیل از خادمان قرآن با حضور رئیس‌جمهور در شب ولادت امام حسن(ع) برگزار می‌شود.
 
مدیر بخش خادمان بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مورد غرفه خادمان نمایشگاه قرآن اظهار کرد: دومین سال متوالی، غرفه اختصاصی برای خادمان قرآن در نمایشگاه برپا می‌شود که امسال این غرفه چند ویژگی دارد که قرار است کتاب معرفی خادمان نیز چاپ و ارائه شود. غرفه خادمان قرآن برگرفته از سوره نحل است. همچنین نشست‌هایی با خادمان منتخب برپا می شود. بروشور مختصری نیز از خادمان منتخب امسال ارائه خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248277