مدیرعامل خانه کتاب خبر داد:

تجلیل از بزرگان اهل قلم درقید حیات در «یادگار ماندگار»

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲
 
 
کتاب «یادگار ماندگار؛ پرتره یکصد و ده نفر از پیشکسوتان اهل قلم» زیر نظر مجید غلامی‌جلیسه، مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب به مناسبت روز قلم از سوی این مؤسسه منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گفته مجید غلامی‌جلیسه، مدیرعامل مؤسسه خانه کتاب اثر «یادگار ماندگار» دغدغه‌ای است جدی در ثبت چهره، چهره‌های معاصر که مهم‌ترین هدف آن معرفی بزرگان اهالی قلم معاصر و در قید حیات، به اجمال، و به رخ کشیدن چهره پُر مهر آن‌ها است. این اثر صد البته جرقه‌ای برای در کانون توجه قرار دادن هر چه بیشتر بزرگان اهل قلم و شروعی برای اهتمامی جدی برای پرداختن به زندگی پُرخیر و برکت آن‌ها است.

در این کتاب به معرفی کارنامه و آثار اشخاصی مانند منوچهر ستوده، سلیم نیساری، سیدعبدالله انوار، محمدعلی اسلامی‌ندوشن، ایرج افشار، محمدابراهیم باستانی‌پاریزی، هوشنگ ابتهاج، سیمین بهبهانی، سیدفتح‌الله مجتبایی، نجف دریابندری، بدرالزمان قریب، مهدی محقق، احمد احمدی و... پرداخته شده است. کتاب «یادگار ماندگار؛ پرتره یکصد و ده نفر از پیشکسوتان اهل قلم» با هدف معرفی بزرگان اهل قلم سه‌شنبه (13 تیرماه) ساعت 10 به مناسبت روز قلم در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی، سالن قلم رونمایی می‌شود.

سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مقدمه این کتاب نوشته است: «در تاریخ کهنسال ایران، نقش و جایگاه اهل قلم همواره ممتاز و تأثیرگذار بوده است. شخصیت‌های فرهنگی بسیاری با دانش‌اندوزی و کوشش‌های ستودنی خود گستره دانش، تمدن و فرهنگ ایرانی را در ابعاد گوناگون وسعت بخشیده‌اند. چرا که اهل قلم همواره موجب اعتلا و آوازه نام ایران و فرهنگ متعالی آن شده‌اند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسداشت و تجلیل از فرهنگسازان ایران، مجموعه‌ای از پرتره‌های اصحاب قلم را فراهم آورده تا در اقدامی قدرشناسانه تصاویر این عزیزان را به ثبت برساند. همچنان که در یادگار ماندگار مشاهده می‌شود، سعی و اهتمام بر این بوده تا از جنبه‌های گوناگون علمی و از طیف‌های متنوع فرهنگی، پرتره‌ای انتخاب شود تا نمایه‌ای کامل از همه فرهنگسازان میهنمان در این مجموعه ارائه شود...»
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249574