​ارسال 1300 اثر به پانزدهمین «مهرواره شعر جوان سوره»

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
 
 
دبیر علمی پانزدهمین «مهرواره شعر جوان سوره» از ارسال حدود ۱۳۰۰ اثر به دبیرخانه این دوره از جشنواره خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمود حبیبی‌کسبی، دبیر علمی پانزدهمین «مهرواره شعر جوان سوره» با اعلام اتمام مهلت ارسال اثر به این جشنواره از ارسال نزدیک به یک‌هزار و 300 اثر به دبیر‌خانه و آغاز مرحله نخست داوری خبر داد.  

وی افزود: نزدیک به 600 اثر در بخش «شعر کلاسیک» و حدود 400 اثر در بخش «شعر نو» و حدود 300 اثر در «بخش ترانه» به دبیرخانه ارسال شده است.

حبیبی‌کسبی با اشاره به تفکیک بخش ترانه از کلاسیک در چند دوره اخیر جشنواره گفت: با توجه به شرایط فرهنگی و هنری امروز، ادبیات آهنگین کارکرد ویژه‌ای پیدا کرده است و توانسته قابلیت‌های رسانه‌ای را به شعر بازگرداند. «مهرواره شعر جوان سوره» نیز نگاه ویژه‌ای به بخش ترانه دارد. تلاش داریم آثار برگزیده بخش ترانه در قالب آلبوم موسیقایی در اختتامیه این جشنواره منتشر شود.

حوزه هنری انقلاب اسلامی برای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی، پانزدهمین دوره «مهرواره شعر و داستان جوان سوره» را مردادماه 1396 در استان تهران با هدف «شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان»، «تبادل اندیشه و تجربه‌های شاعران و نویسندگان جوان انقلاب اسلامی»، «جریان‌سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش‌های اسلامی» و «معرفی و برجسته‌سازی چهره‌های ممتاز عرصه شعر و داستان جوان انقلاب» را برگزار می‌کند.

آئین اختتامیه این جشنواره پنجشنبه 26 مردادماه با حضور برگزیدگان و اهالی ادبیات در استان تهران برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249781