​ابلاغ دستورالعمل چاپ و نشر کتاب‌های دانشگاه علمی کاربردی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
 
 
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی از ابلاغ دستورالعمل نحوه بررسی کتاب‌های مؤسسات، مراکز و مدرسان دانشگاه از اعطای لوگوی انتشارات این دانشگاه در کمیته انتشارات و تدوین کتاب‌های درسی خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی، دستورالعمل چاپ و نشر کتاب‌های دانشگاه علمی کاربردی از سوی کمیته انتشارات و تدوین کتاب‌های درسی ابلاغ شد.  

امید بزرگ حداد، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: براساس مصوبه جدید کمیته انتشارات دانشگاه علمی کاربردی، این کمیته کتاب‌های منتشر شده از سوی مدرسان، مؤسسات آموزش عالی علمی کاربردی و مراکز آموزشی دانشگاه را بررسی و اعتباردهی می‌کند. سه حالت برای چاپ و نشر یک کتاب در نظر گرفته شده است.  

وی ادامه داد: در حالت نخست، کتاب تالیف شده به‌طور انحصاری با لوگوی انتشارات دانشگاه به چاپ برسد، حالت دوم زمانی است که صاحب اثر متقاضی چاپ و نشر اثر به‌صورت لوگوی مشترک با دانشگاه باشد و در حالت سوم، صاحب اثر به تنهایی و با لوگوی انتشارات خود مؤسسه یا مرکز به چاپ و نشر آثار خود اقدام می‌کند. شرایط استفاده از هر سه حالت در قالب دستورالعمل ابلاغی به همه مؤسسات و مراکز علمی کاربردی ارسال شده است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: صاحبان آثار چاپ شده برای دریافت امتیاز پژوهشی و نیز قرار گرفتن آثار منتشر شده به‌عنوان منبع برنامه‌ریزی درسی باید دستورالعمل ابلاغی را رعایت کنند.

حداد دستورالعمل و کتاب «راهنمای تالیف، ترجمه و نشر کتاب‌های درسی علمی کاربردی» در سایت معاونت پژوهش و فناوری به نشانی http://rt.uast.ac.ir در بخش مرکز اسناد و انتشارات بارگذاری شده است. صاحبان اثر به منظور متحدالشکل کردن آثار و رعایت دستورالعمل ابلاغی می‌توانند این آیین‌نامه را دریافت و استفاده کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249794