با محوریت کتاب‌های «نهج‌البلاغه» و «زمزم حکمت»؛

بخش معارف مسابقات سراسری قرآن در شهرستان‌ها برگزار شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹
 
 
مرحله شهرستانی آزمون رشته معارف از چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن برگزار شد. کتا‌ب‌های «نهج‌البلاغه» و «زمزم حکمت» از منابع این مسابقات بودند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) براساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، مرحله شهرستانی رشته‌های تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی قرآن کریم و حفظ و معارف احادیث، ساعت ۹ صبح روز ۱۵ تیرماه به‌صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.
 
زمان برگزاری مرحله استانی رشته‌های این بخش نیز ۱۲ یا ۱۹ مردادماه اعلام شده و زمان برگزاری مرحله کشوری نیز طی  روزهای ۱۱ تا ۲۶ شهریورماه خواهد بود.
 
در دستورالعمل اجرایی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن در رشته حفظ موضوعی قرآن کریم به حفظ و معارف ۱۵۰ موضوع با رویکرد سبک زندگی در دو مرحله استانی و کشوری اشاره شده بود که پس از تغییرات اعمال شده، تعداد موضوعات از ۱۵۰ به ۱۱۴ موضوع کاهش یافت. با این وجود و بنابر درخواست بسیاری از استان‌ها مبنی بر استفاده از ظرفیت ماه مبارک رمضان برای جذب بیشتر افراد جهت حضور در بخش معارف مسابقات، زمان ثبت‌نام برای حضور در این بخش تا روز ۱۲ تیرماه تمدید شد.
 
منبع رشته حفظ معارف و احادیث در دو بخش شهرستانی و استانی کتاب «زمزم حکمت» معرفی شد و در این رشته همچنین حفظ ۴۰ حکمت منتخب به منابع افزوده شده است.
بخش معارف  این دوره از مسابقات شامل تفسیر سوره‌های رعد و یوسف، حفظ موضوعی قرآن کریم شامل 100 آیه مربوط به سبک زندگی اسلامی، حفظ معارف و احادیث شامل 80 حکمت از کتاب شریف «نهج‌البلاغه» بوده که شرکت‌کنندگان در این رشته‌ها با یکدیگر داشتند.
 
نتایج این دوره از مسابقات تا پایان هفته آینده اعلام خواهد شد  و افرادی که حد نصاب امتیاز را کسب کرده باشند، به مرحله استانی این دوره از مسابقات راه خواهند یافت.
 
مسابقات سراسری قرآن کریم هرساله به‌صورت فراگیر از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در همه استان‌های کشور و به منظور ترویج فرهنگ قرآنی، شناسایی و معرفی نخبگان قرآنی و تربیت حافظان این کتاب آسمانی برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249808