ناشران برای شرکت در تابستانه کتاب اطلاعات کتاب‌های‌شان را به‌روز کنند

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۸
 
 
ناشران برای شرکت در طرح «تابستانه کتاب» اطلاعات کتاب‌های خود را به‌روز کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب، طرح «تابستانه كتاب» از مردادماه سال جاری در كتابفروشی‌های سراسر كشور بر پايه اطلاعات مؤسسه خانه كتاب انجام می‌شود. بنابراین ناشران با مراجعه به پنل اختصاصی خود در سايت خانه كتاب به نشانیketab.ir می‌توانند اطلاعات كتاب‌های خود را به‌روز و تكميل كنند.

کتابفروشی‌ها در طرح «تابستانه کتاب» تنها کتاب‌هایی را می‌توانند به فروش برسانند که شابک آن‌ها در سایت خانه کتاب ثبت شده باشد.  

کتابفروشان سراسر کشور می‌توانند تا 30 تیرماه سال جاری با مراجعه به سایت ketab.ir در ششمین طرح یارانه حمایتی از کتابفروشان با عنوان «تابستانه کتاب» ثبت‌نام کنند.

در اين طرح، سقف تخفيف برای هر كتابفروشی حداقل ۲۰ ميليون ريال و سقف مجاز خريد برای هر خريدار حداكثر ۱ ميليون ريال است. خريدار می‌تواند در چند نوبت و از چند كتابفروشی، كتاب‌های عمومی را با ۲۰ درصد تخفيف و كتاب‌های كودک و نوجوان را با ۲۵ درصد تخفيف از كتابفروشی‌های عضو طرح «تابستانه كتاب» خريداری كنند.

سقف یارانه در این طرح براساس معیارهایی چون موقعیت جغرافیایی، متراژ کتابفروشی، تعداد کتاب و میزان فروش در طرح های قبل، تغییر خواهد کرد. کتابفروشی‌های شرکت کننده در طرح باید دارای پروانه کسب با تاریخ معتبر باشند. در صورت تازه تأسیس بودن کتابفروشی حداکثر تا یکسال کتابفروش می تواند با نامه تأیید از اتحادیه ناشران و کتابفروشان مبنی بر در شرف دریافت پروانه، نسبت به ثبت نام اقدام کند.
 همچنین، نظر به مکانیزه بودن طرح، کتابفروشی‌ها باید به رایانه مجهز بوده و دسترسی کامل به اینترنت داشته باشند. کتاب های فروخته شده باید آنلاین و همزمان با فروش آن  در سایت (ketab.ir) ثبت شوند. لازم به ذکر است که نصب پوستر طرح، در ورودی و محل قابل رویت فضای کتابفروشی تا پایان طرح مذکور الزامی است. همچنین، ارتکاب هر یک از موارد زیر در طرح اعطای تسهیلات به کتابفروشی‌ها تخلف محسوب می‌شود.
 
واگذاری کتابفروشی به غیر
ارائه اطلاعات نادرست در اسناد ثبت نام کتابفروشی
ثبت کتاب خارج از زمان خرید
کتابفروشی ملزم به ارایه اطلاعات واقعی خریداران اعم از نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه و ارایه دیتای واقعی است.
فروش کتب آموزشی، کمک آموزشی، نایاب، افست، فاقد شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب موجود نباشند
امکان خرید بیش از دو نسخه از یک عنوان برای هرخریدار وجود ندارد.
عدم تطابق اطلاعات کتاب‌ها و فروش؛
تفاوت غیر متعارف قیمت کتاب با قیمت درج شده در فاکتور
عدم تطبیق تعداد کتاب های فروخته شده با تعداد درج شده در فاکتور؛
فروش محصولات غیر از کتاب و ثبت اطلاعات کتاب در فاکتور؛
عدم ارائه تخفیف طرح به مشتری؛
فروش کتاب های غیر مشمول در طرح و ثبت عناوین دیگر در فاکتور خریدار؛
جعلی بودن مشخصات خریدار؛
عدم رعایت دستورالعمل های ابلاغی از سوی مؤسسه خانه کتاب
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249920