دیدار مدیرعامل خانه کتاب با نماینده ولی فقیه در قم

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۰
 
 
مدیر عامل خانه کتاب با حضور در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) با آیت‌الله سعیدی، تولیت آستان مقدس و امام جمعه قم دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجید غلامی‌جلیسه در دیدار با آیت‌الله سعیدی، تولیت آستان مقدس و امام جمعه قم به فعالیت‌های مؤسسه خانه کتاب اشاره و اظهار کرد: خانه کتاب ۱۳ فصلنامه مستقل در ۱۳ موضوع مختلف دارد و رصد وضعیت کیفی کتب برگزیده با عناوین فقهی، حقوقی و اجتماعی را که در طول سال منتشر می‌شود، بر عهده دارد.

مدیرعامل خانه کتاب افزود: در جشنواره نقد کتاب که سال گذشته برگزار شد حدود ۷۰ درصد جوایز توسط نویسندگان این فصلنامه‌ها کسب شد و خانه کتاب با ایجاد خبرگزاری تخصصی در حوزه کتاب که سابقه فعالیت ۱۰ ساله به چهار زبان ترکی استانبولی، عربی، انگلیسی و اسپانیایی دارد، توانسته در این حوزه موفقیت‌های خوبی به دست آورد.

وی گفت: هر کتابی که در ایران چاپ می‌شود یک نسخه برای خانه کتاب ارسال می‌شود و این مجموعه بزرگترین بانک اطلاعاتی کتاب را در کشور دارد و تصویر جلد، صفحه‌های اولیه تمامی کتاب و خلاصه‌ای از محتوای آن‌ها گرفته می‌شود.

غلامی‌جلیسه افزود: حدود ۴۰۰ هزار عنوان از کتاب‌های موجود عنوان‌بندی شده و می‌تواند در اختیار پژوهشگران قرار بگیرد و فعالیت‌های خاصی در حوزه مشاهیر نشر، کتابفروشی‌ها و … در حال اجرا است.

مدیرعامل خانه کتاب بیان کرد: در راستای حمایت از کتابفروشی‌ها و رونق‌بخشی به فروش کتاب، طرح‌های پاییزه کتاب، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب هر ساله اجرا می‌شود و بیش از هزار کتابفروشی در سطح کشور تحت حمایت این طرح هستند. همچنین حمایت خانه کتاب از تأسیس کتابفروشی‌های جدید با ساز و کار جدید در حال اجرا است.

وی اظهار کرد: مشکلاتی در بخش کتابفروشی‌ها وجود دارد که باید مرتفع شود و خانه کتاب از هیچ کمکی در این راستا دریغ نمی‌کند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250019