بر اساس فراخوان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران؛

شرایط حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
 
 
اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با انتشار فراخوانی شرایط و اولویت‌های شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت را اعلام کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، شصت و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت ۱۹ تا ۲۳ مهر سال جاری مصادف با ۱۱ تا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ برگزار می‌شود. در این راستا اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران فراخوان حضور نشر ایران در این نمایشگاه را منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:
 
به اطلاع ناشران و اهل قلم ‌می‌رساند؛

اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با همکاری مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با هدف بسترسازی حضور نشر ایران در عرصه بین‌المللی آثار ایرانی را با شرایط زیر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت عرضه خواهد کرد:

- آثار ارائه شده تألیفی و قابل عرضه در بازارهای بین‌المللی باشد
- به شکل قانونی در ایران منتشر شده باشد
- حوزه‌های ادبیات، تاریخ، ایرانشناسی و هنر در اولویت قرار دارند
- اولویت با آثار منتشر شده در پنج سال اخیر است
- کتاب‌هایی که از فارسی به زبان‌های خارجی ترجمه شده یا دو زبانه باشند، در اولویت‌اند
- ارسال چکیده‌ای به زبان فارسی (برای هر کتاب حدود 200 تا 300 کلمه) الزامی است
- توصیه می‌شود در صورت امکان چکیده‌ای به زبان انگلیسی به‌ همراه چکیده فارسی آن ارسال شود

مقررات و نحوه ثبت‌نام

همزمان با ثبت‌نام باید کتاب‌های موردنظر با پست پیشتاز به دبیرخانه غرفه ایران در نمایشگاه فرانکفورت مستقر در اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران به نشانی تهران، خیابان انقلاب، پیچ شمیران، کوی شهیدمحسن عباسی‌اصفهانی، کوچه شریف، شماره 1، طبقه سوم ارسال کنید و چنانچه از طریق پست پیشتاز اقدام به ارسال کرده­‌اید، کد 20 رقمی مرسوله پیشتاز در زمان ثبت‌نام آنلاین در اختیار ارسال قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های 77537722- 77511730- 77637021-77637022 خانم‌ها آهنیان و گودرزی تماس بگیرید.

ثبت‌نام به صورت آنلاین در سایت www.nasheran.org  از طریق مراجعه به آدرس پورتال اتحادیه صورت می‌گیرد و لازم است اطلاعات مورد نیاز آماده شود تا در فرآیند ثبت‌نام مشکلی ایجاد نشود.

با توجه به اولویت‌های فوق‌الذکر از هر ناشر حداکثر 7 عنوان کتاب انتخاب خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود همکاران ناشر کتاب‌های خود را براساس اولویت در پورتال اطلاعات کتاب وارد کنند.

کتاب‌های ارسالی، بدون نقص چاپ و صحافی باشند
دقیق بودن اطلاعات ارسالی، به ویژه چکیده فارسی در انتخاب کتاب مؤثر است
کتاب‌های ارسالی به نمایشگاه فرانکفورت بازگردانده نخواهند شد
پیگیری عدم وصول کتاب‌ها از طریق پست به عهده فرستنده کتاب خواهد بود
مهلت ثبت‌نام و وصول کتاب‌ها حداکثر تا 25 مردادماه است
چنانچه تعداد عناوین قابل عرضه ناشر به چهل عنوان برسد، بر حسب تقاضای ناشر، اتحادیه با هماهنگی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی نسبت به تخصیص استند اقدام خواهد کرد
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250035