​مسوول دبیرخانه سومین جشنواره مادران قصه‌گو خبرداد:

آغاز ثبت‌نام مادران در کارگاه‌های قصه‌گویی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵
 
 
مسوول دبیرخانه سومین جشنواره مادران قصه‌گو از آغاز ثبت نام مادران شهر تهران در کارگاه‌های قصه‌گویی خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حامد طراحی با اعلام اینکه سومین جشنواره مادران قصه‌گوی شهر تهران به منظور انتقال مفاهیم، ارزش‌های و سنت‌های ایرانی اسلامی به کودکان به صورت غیرمستقیم و فراهم آوردن زمینه‌های ارتباط و اُنس بیشتر اعضای خانواده با ابزار قصه‌گویی  برگزار می‌شود،‌ گفت: مرحله نخست این جشنواره در قالب کارگاه‌های آموزشی قصه‌گویی برای مادران در هشت منطقه اجرا خواهد شد.

طراحی افزود: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و لزوم توجه مادران به قصه و بهره‌گیری از آن برای تربیت فرزندان از 17 تیر  کار خود را در منطقه 18 به عنوان دبیرخانه جشنواره و هم چنین در مناطق 5-6-8-10-12-13-14 آغاز كرد.
بر این اساس مادران می‌توانند با ثبت نام در یکی از مراکز فرهنگی این مناطق در کارگاه‌های آموزش قصه‌گویی زیر نظر مربیان مجرب حوزه قصه‌گویی، مهارت‌ها و آموزش‌های لازم را فراگیرند.

رییس فرهنگسرای خاتم(ص) با بیان اینکه آخرین مهلت ثبت نام در کارگاه ها 10 مرداد ماه سال جاری است، اظهار کرد: در این کارگاه‌ها، دیکردهایی هم چون تشویق مادران به جستجو و مطالعه کتاب‌های مناسب برای قصه‌گویی، ترغیب آنها به داشتن کتابخانه‌های خانگی از کتاب‌های مناسب، بهره گیری از هنر قصه‌گویی در راستای آموزش و تربیت درست فرزندان ،کمک به آنها در انتخاب کتاب مناسب و ایجاد شور و شوق مادران به حضور در محیط اجتماعی و فرهنگی و تربیتی، مد نظر قرار گرفته است.

مدیر فرهنگی هنری منطقه 18 افزود: تعداد کارگاه‌های آموزش قصه‌گویی در چهار جلسه کارگاهی از 15 مرداد تا 5 شهریور  خواهد بود. پس از برگزاری کارگاه‌ها، سه نفر از هر کارگاه با نظر مربی انتخاب و در سطح مناطق 5-6-8-10-12-13-14-18 به رقابت می‌پردازند و سپس بنا به رای داوران برتر هر منطقه  انتخاب می‌شوند.

مسئول دبیرخانه سومین جشنواره مادران قصه‌گو ادامه داد: نفر اول در هر منطقه برای حضور در مرحله نهایی داوری در سطح شهر تهران به دبیرخانه جشنواره در فرهنگسرای خاتم (ص) معرفی و به نفرات دوم و سوم نیز جوایز ارزنده ای اهداء خواهد شد. آئین اختتامیه سومین جشنواره مادران قصه‌گو نیز 18 شهریور همزمان با عید سعید غدیر خم برگزار می‌شود.

دبیرخانه سومین جشنواره مادران قصه گو منطقه 18 در فرهنگسرای خاتم(ص) واقع در یافت آباد، شهرک ولیعصر(عج)، انتهای خ حیدری جنوبی، خ پژاند، بوستان لواسانی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250086