در کانون زبان پارسی

«شب دایره‌المعارف بزرگ اسلامی» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۰
 
 
«شب دایره‌المعارف بزرگ اسلامی» به همت مجله بخارا و گنجینه پژوهشی ایرج افشار در تجلیل از خدمات علمی این مرکز در کانون زبان پارسی برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مراسم تجلیل از خدمات علمی دایره‌المعارف بزرگ اسلامی با عنوان «شب دایره‌المعارف بزرگ اسلامی» در محل کانون زبان پارسی برگزار می‌شود.

مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی در اسفند سال ۱۳۶۲ با هدف تدوین و انتشار دانشنامه‌های عمومی و تخصصی و کتب مرجع در ابعاد مختلف معارف بشری به ویژه فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی، توسط سیدکاظم موسوی بجنوردی تأسیس شد.

علاوه بر انتشار دانشنامه و کتاب‌های مختلف، تاکنون بیست و دو جلد از دایره‌المعارف بزرگ اسلامی در این مرکز تألیف و منتشر شده است. این دانشنامه به دو زبان عربی و انگلیسی هم ترجمه می‌شود.

در این مراسم دکترسیدمصطفی محقق‌داماد، دکتر صادق سجادی، آذرتاش آذرنوش، دکتراصغر دادبه و کاظم موسوی بجنوردی، رئیس مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی سخنرانی خواهند کرد.

«شب دایره‌المعارف بزرگ اسلامی» ساعت 17 دوشنبه 26 تیرماه در محل کانون زبان پارسی (بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار) واقع در خیابان ولی عصر، سه راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب، پلاک دوازده، برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250103