صالحی‌امیری در حاشیه نشست چشم‌انداز تئاتر استان‌ها مطرح کرد:

نشر در بهترین وضعیت بعد از انقلاب قرار دارد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹
 
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نشر کشور در حال حاضر در بهترین وضعیت موجود پس از انقلاب اسلامی قرار دارد و تمام مدیران و دست‌اندرکاران این حوزه بر خطوط قرمز نظام واقف هستند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی‌امیری در حاشیه نشست چشم‌انداز تئاتر استان‌ها اظهار کرد: سال گذشته ٨٣ هزار عنوان کتاب در کشور منتشر شده است که در روند چاپ این کتاب‌ها تلاش برای رعایت چارچوب‌ها، هنجارها و ارزش‌های دینی و ملی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: همکاران نظارتی ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت حداکثری بر روند محتوایی و چاپ کتاب‌ها را دارند اما در عین حال ممکن است به عنوان مثال از ٨٣ هزار عنوان کتابی که در سال منتشر می‌شود به‌صورت موردی برخی از مشکلات از نگاه آن‌ها خارج شود که بعد از متوجه شدن اصلاح می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کتاب‌های بدون مجوز گفت: در این زمینه مداخله خیلی جدی داریم و در یک‌سال گذشته نیز چاپ این‌گونه کتاب‌ها کاهش یافته است و اگر گزارشی در این زمینه دریافت شود نیروی انتظامی و قوه قضاییه با آن برخورد قانونی خواهند داشت.

عضو کابینه تدبیر و امید افزود: در عین حال با توجه به حجم انتشار کتاب‌ها در سال تعداد کتاب‌های قاچاق ناچیز است. نشست چشم‌انداز تئاتر استان‌ها صبح امروز (25 تیرماه) در تالار سنگلج برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250109