معاون وزیر ارشاد خبر داد:

آیین‌نامه‌های جدید چاپ به زودی تصویب می‌شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶
 
 
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ارسال آیین‌نامه‌های جدید حوزه چاپ به هیأت دولت خبر داد و گفت: انتظار می‌رود تا پیش از پایان دولت یازدهم این آیین‌نامه‌ها به تصویب برسند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جلسه شورای سیاستگذاری هفدهمین جشنواره صنعت چاپ با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورای سیاستگذاری متشکل از اعضای صنف و اتحادیه چاپ و نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف در محل معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

سیدعباس صالحی در این جلسه با اشاره به روند انتقال بخش سخت‌افزاری صنعت چاپ به وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: سال گذشته این تفاهمنامه به امضای دو وزیر رسید و روند بررسی آیین‌نامه‌های جدید در حوزه چاپ آغاز شد. این آیین‌نامه‌ها پس از نهایی شدن در ابتدای سال به هیأت‌ دولت ارسال شده است و انتظار می‌رود تا پیش از پایان دولت یازدهم این آیین‌نامه‎ها در هیأت دولت به تصویب برسد.
 
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این امر موجب شد تا جشنواره با اندکی تأخیر آغاز شود. از این رو با تشکل‌های صنف چاپ صحبت‌هایی انجام شد تا تأخیرهای به وجود آمده مانع برگزاری جشنواره نشود. خوشبختانه در چند سال گذشته ریل‌گذاری‌های خوبی در روند برگزاری جشنواره صنعت چاپ در تهران و استان‌ها انجام شده است و از آنجا که این اقدام‌ها در سال‌های گذشته بارها تجربه شده است، انتظار می‌رود تا 50 روز آینده اقدام‌های لازم برای برگزاری جشنواره انجام شود.
 
وی تأکید کرد: باید تلاش شود جشنواره صنعت چاپ در زمان مقرر برگزار شود و با توجه به تمرکز خوبی که در کشور وجود دارد باید کوشید در فرصت باقی‌مانده برنامه‌ریزی‌‌های لازم برای برگزاری جشنواره انجام شود.  
 
به گفته صالحی بعد از واگذاری امور زیرساختی به وزارت صنعت، معدن و تجارت این جشنواره همچنان به حیات خود ادامه خواهد داد و پویایی خود را حفظ خواهد کرد.
 
در ادامه جلسه محمودرضا برازش، مدیرکل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارائه گزارشی از برگزاری شانزدهمین جشنواره صنعت چاپ پرداخت و عنوان کرد: سال گذشته با توجه به مصوبه شورای سیاستگذاری در 23 استان کشور جشنواره صنعت چاپ از 11 شهریور تا پایان شهریورماه برگزار شد. همچنین مراسم تقدیر از پیشکسوتان و کارآفرینان صنعت چاپ در تمامی این استان‌ها انجام شد.
 
وی ادامه داد: با توجه به این‌که پایان شهریورماه مصادف با آغاز ایام محرم است، بنابراین در فرصت باقی‌مانده باید تلاش شود هرچه زودتر سیاستگذاری‎های لازم برای برگزاری این دوره از جشنواره انجام شود.
 
همچنین نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت برگزاری و ادامه جشنواره صنعت چاپ، عنوان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت هر ساله در تیرماه روز صنعت را جشن می‌گیرد و از واحدهای صنعتی نمونه تقدیر می‌کند. البته برگزاری هر ساله این جشن به معنی برگزار نکردن دیگر جشنواره‌ها نیست بلکه تشکل‌های صنعت چاپ می‌توانند با کمک یکدیگر هر ساله این مراسم را در شهریورماه برگزار کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250128