هم‌اندیشی منتخبی از استادان برجسته علوم انسانی اسلامی

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷
 
 
عطاء‌الله رفیعی‌آتانی، رئیس دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی از برگزاری هم‌اندیشی منتخبی از استادان برجسته علوم انسانی اسلامی در مشهد مقدس خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) عطاء‌الله رفیعی‌آتانی، دبیر علمی و رئیس دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی گفت: در آستانه برپایی چهارمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی و همچنین سومین مراسم اعطاء جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی در آبان ماه سال جاری، نخستین نشست هم‌اندیشی منتخبی از استادان برجسته علوم انسانی اسلامی هم‌زمان با شهادت حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) یعنی ۲۹ و ۳۰ تیرماه در مشهد مقدس و در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این نشست، بررسی دیدگاه‌های نو و پیش برنده در مسیر تکامل علوم انسانی اسلامی، آشنایی استادان با برنامه‌های تحقیقاتی همدیگر و همچنین زمینه‌سازی برای همکاری و هم‌افزایی استادان برای بسط و تعمیق علوم انسانی اسلامی در ایران و جهان اسلام است و ما امیدواریم این نشست به بخش مهمی از اهداف تعیین شده خود برسد.

رفیعی آتانی افزود: دبیرخانه دائمی کنگره با فهرست صدها نفره از استادان خوب علوم انسانی اسلامی برای دعوت روبه‌رو بود و به این نتیجه رسیدیم که برای نشست اول، منتخبی از استادان که در فرایند تکوین علوم انسانی اسلامی نقش کلیدی‌تری داشته و دارند را دعوت کنیم. بر این اساس، عمده اساتیدی که در خدمتشان هستیم جزو متخصصان یکی از فلسفه‌های مضاف به شمار می‌روند.

دبیر علمی کنگره علوم انسانی اسلامی تاکید کرد: امروز بار اصلی تحول بنیادین در علوم انسانی اسلامی بر روی دوش اساتید است و الحمدلله اساتید روز به روز همگرایی بیشتری برای شکل‌گیری این تحول بروز می‌دهند و لذا سال‌های آینده حتماً شرایط متفاوتی را در این عرصه تجربه خواهیم کرد.

در این نشست استادانی همچون دکتر عطاءالله رفیعی‌آتانی، دکتر عادل پیغامی، دکتر محمدعلی متفکرآزاد و حجج اسلام علی مصباح، علیرضا قائمی‌نیا، علیرضا پیروزمند، سیدعباس موسویان، احمد رهنمایی، سیدحسین میرمعزی، حمید پارسانیا و ۳۰ تن از استادان برجسته علوم انسانی حضور دارند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250147