شعار حضور ایران در نمایشگاه کتاب پکن مشخص شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵
 
 
مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران «ایران، رویای رنگین جاده ابریشم» را به عنوان شعار حضور ایران در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن معرفی کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، امیرمسعود شهرام‌نیا اظهار کرد: بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن از 1 تا 5 شهریورماه برگزار می‌شود. جمهوری اسلامی ایران با شعار «ایران، رویای نگین جاده ابریشم» به‌عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه شرکت می‌کند. برای حضور در این دوره پوستری نیز طراحی شده که مبنای آن نقوش هندسی بر مبنای هنر اسلامی است.
 
به گفته شهرام‌نیا متراژ غرفه ایران 500 مترمربع است 6 نویسنده، 12 ناشر ایرانی به‌صورت مستقل در ین رویداد فرهنگی حضور خاوهند داشت و کتاب‌هایی از 10 ناشر هم به‌صورت غیرمستقیم در نمایشگاه عرضه می‌شود. در غرفه ملی ایران آژانس‌های ادبی به‌صورت جدی فعال خواهند بود. معرفی نمایش کتاب‌های ایرانی ترجمه‌شده به زبان چینی و معرفی آثار منتخب ناشران ایرانی در حوزه ایران‌شناسی، کودک و نوجوان، ادبیات معاصر ایران، کتاب‌های دارای جوایز داخلی، کتاب‌های ایرانی چاپ‌شده در خارج از کشور که بیشتر آن‌ها به فروش رفته است. معرفی کتاب‌های «معرفی ایران‌شناسان چینی» و «روابط فرهنگی ایران و چین» و «گزیده آثار کتاب‌شناسی ایران و چین» از دیگر فعالیت‌های غرفه ایران خواهد بود.
 
مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران افزود: معرفی طرح‌های حمایتی، طرح‌های «تاپ» و «گرنت» از دیگر فعالیت‌های غرفه ایران است. هفته فیلم ایران، اجرای موسیقی زنده و برنامه روایتگری، نقالی و داستان‌خوانی و برگزاری نشست‌های تخصصی از جمله فعالیت‌های غرفه ایران است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250264