ثبت‌نام در «تابستانه کتاب» تا دهم مرداد تمدید شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۴
 
 
ثبت‌نام کتابفروشی‌های سراسر کشور در طرح «تابستانه کتاب» تا دهم مردادماه تمدید شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب، آن دسته از کتابفروشانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام در طرح «تابستانه کتاب» نشده‌اند، از امروز (3 مردادماه) برای ثبت‌نام در این طرح فرصت دارند.

این فرصت به دلیل استقبال کتابفروشی‌های سراسر کشور برای مشارکت در طرح «تابستانه کتاب» تا دهم مردادماه تمدید شده است و دیگر قابل تمدید نیست.

تاکنون 726 کتابفروشی از 31 استان کشور متقاضی شرکت در طرح «تابستانه کتاب» شده‌اند که در این میان استان تهران در جایگاه نخست بیشترین تعداد ثبت‌نام کتابفروشی‌ها قرار دارد و استان‌های قم، اصفهان، خراسان‌رضوی، فارس و کردستان هم در جایگاه‌های بعدی بیشترین مشارکت قرار گرفته‌اند.

در این طرح سقف تخفیف برای هر کتابفروشی حداقل ۲۰ میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر ۱ میلیون ریال است.

خریداران می‌توانند در چند نوبت و از چند کتابفروشی، کتاب‌های عمومی را با ۲۰ درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان را با ۲۵ درصد تخفیف از کتابفروشی‌های عضو طرح «تابستانه کتاب» خریداری کنند.

 سقف یارانه در این طرح براساس معیارهایی چون موقعیت جغرافیایی، متراژ کتابفروشی، تعداد کتاب و میزان فروش در طرح های قبل، تغییر خواهد کرد. کتابفروشی‌های شرکت کننده در طرح باید دارای پروانه کسب با تاریخ معتبر باشند. در صورت تازه تأسیس بودن کتابفروشی حداکثر تا یکسال کتابفروش می تواند با نامه تأیید از اتحادیه ناشران و کتابفروشان مبنی بر در شرف دریافت پروانه، نسبت به ثبت نام اقدام کند.
 همچنین، نظر به مکانیزه بودن طرح، کتابفروشی‌ها باید به رایانه مجهز بوده و دسترسی کامل به اینترنت داشته باشند. کتاب های فروخته شده باید آنلاین و همزمان با فروش آن  در سایت (ketab.ir) ثبت شوند. لازم به ذکر است که نصب پوستر طرح، در ورودی و محل قابل رویت فضای کتابفروشی تا پایان طرح مذکور الزامی است. همچنین، ارتکاب هر یک از موارد زیر در طرح اعطای تسهیلات به کتابفروشی‌ها تخلف محسوب می‌شود.
 
واگذاری کتابفروشی به غیر
ارائه اطلاعات نادرست در اسناد ثبت نام کتابفروشی
ثبت کتاب خارج از زمان خرید
کتابفروشی ملزم به ارایه اطلاعات واقعی خریداران اعم از نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه و ارایه دیتای واقعی است.
فروش کتب آموزشی، کمک آموزشی، نایاب، افست، فاقد شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب موجود نباشند
امکان خرید بیش از دو نسخه از یک عنوان برای هرخریدار وجود ندارد.
عدم تطابق اطلاعات کتاب‌ها و فروش؛
تفاوت غیر متعارف قیمت کتاب با قیمت درج شده در فاکتور
عدم تطبیق تعداد کتاب های فروخته شده با تعداد درج شده در فاکتور؛
فروش محصولات غیر از کتاب و ثبت اطلاعات کتاب در فاکتور؛
عدم ارائه تخفیف طرح به مشتری؛
فروش کتاب های غیر مشمول در طرح و ثبت عناوین دیگر در فاکتور خریدار؛
جعلی بودن مشخصات خریدار؛
عدم رعایت دستورالعمل های ابلاغی از سوی مؤسسه خانه کتاب
 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250406