​«شرف خاک» رونمایی می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰
 
 
کتاب «شرف خاک» با محوریت زندگی‌نامه شهید داوود مجیدی رونمایی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات نارگل، آئین رونمایی از کتاب «شرف خاک» به همت انتشارات «نارگل» برگزار می‌شود. «شرف خاک» شامل خاطرات شهید داوود مجیدی به قلم مهدی خدادادی تدوین شده است.   
 
علاقه‌مندان برای حضور در این آیین می‌توانند سه‌شنبه 10 مرداد‌ماه ساعت 17 به خبرگزاری فارس واقع در میدان فردوسی، کوچه شاهرود مراجعه کنند.

درباره «شرف خاک»‌  
«شهید داوود مجیدی، نوجوانی شانزده ساله که در سال 62 به جبهه می‌رود و در عملیات والفجر4 مفقودالاثر می‌شود و پیکر شهیدش بعد از 8 سال به کشور باز می‌گردد. این اتفاق بستر داستان «شرف خاک» را تشکیل می‌دهد. قهرمان داستان «کاک صالح» یک کُرد سنی مذهب عراقی است که خود داوود را با تن مجروح از مهلکه جنگ به روستا باز می‌گرداند اما متأسفانه داود با ورود به روستا به شهادت می‌رسد و کاک به خاطر اینکه پیکر داوود به دست کومله و دموکرات‌ها نیفتد تصمیم می‌گیرد که پیکر شهید مجیدی را جایی غیر از قبرستان روستا دفن کند. داستان «شرف خاک» در جهت تقویت روحیه وحدت بین فِرَق اسلامی و قومیت‌ها، ارج نهادن به روحیه ایثار و از خودگذشتگی، بیان تعریف واقعی غیرت و ارائه تصویری از محبت اکراد عراق و علقه آن‌ها به انقلاب اسلامی به رشته تحریر درآمده و شهید داوود مجیدی مثل نخ تسبیح مسبب تحقق این اهداف است.»
 
کتاب «شرف خاک» با شمارگان سه هزار نسخه در 104 صفحه  به بهای 6 هزار تومان از سوی نشر نارگل روانه بازار کتاب شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250507