​با حضور اسفندیار قره‌باغی

جشن امضای کتاب متولد بهمن برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲
 
 
جشن امضای کتابِ «متولد بهمن» و با حضور استاد اسفندیار قره‌باغی، خواننده نامدار معاصر در تبریز برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) جشن امضای کتابِ «متولد بهمن» و با حضور استاد اسفندیار قره‌باغی، خواننده نامدار معاصر در تبریز برگزار می‌شود.

این برنامه قرار است چهارشنبه، ١١مرداد، ساعت ١٩ در کتابفروشی فیروزه تبریز واقع در چهارراه آبرسانی، نرسیده به مسجد طوبی برگزار شود.

«متولد بهمن» خاطرات اسفنديار قره‌باغي از روزهاي پرشکوه انقلاب اسلامي است که در آن مقاطع مهمی از سرگذشت موسیقی ایران از سال‌های دهه 40 و 50 به این سو، مرور شده است.

یکی از فصول مهم کتاب، بازخوانی رویدادها و تحرکات اهالی موسیقی، همزمان با روزها و شب‌های منتهی به بهمن ۵۷ را شامل می‌شود؛ اما درخشان‌ترین بخش کتاب، آنجاست که اسفندیار قره‌باغی با ورود به مرکز موسیقی صداوسیما، همراه با جمعی از نامداران شعر و موسیقیِ آن روزگار، به خلق قطعات و آثار پرشکوه و ماندگاری مانند «امریکا ننگ به نیرنگ تو» و صدها اثر دست می‌زند و مخاطب، با مرور خاطرات قره‌باغی، به واقع تاریخ موسیقی انقلاب را نیز بازمی‌خواند.

مصاحبه، تحقیق و تدوین این کتاب را روح‌الله رشیدی برعهده داشته و توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تولید و توسط نشر معارف منتشر و در ۲۴۰ صفحه، قطع رقعی و قیمت ۱۲۰ هزار ریال عرضه شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند عبارت متولد بهمن را به شماره ۰۹۱۹۹۰۳۸۲۷۰ ارسال یا به کانال ammaryar_ir@ در تلگرام مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250675