بررسی میراث عارف قزوینی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲
 
 
نشست نقد و بررسی میراث ادبی و موسیقایی عارف قزوینی 15 مردادماه برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،  سومین جلسه یکشنبه‌های شعر در هر ماه با دبیری ابراهیم اسماعیلی اراضی به موضوع ادبیات آهنگین می‌پردازد و نشست امروز 15 مرداد ماه به پیشنهاد ترانه‌سرایان قصد دارد، درباره میراث عارف قزوینی شاعر و تصنیف‌ساز سده گذشته ایران سخن بگوید.

در این جلسه که دومین نشست با عنوان فرعی «میراث» تلقی می‌شود، قرار است اسماعیل امینی شاعر، طنزپرداز و دبیر پیشین جشنواره شعر فجر و همچین مهران مهرنیا، آهنگساز و نوازنده سخنانی با موضوع «ادبیات آهنگین» ارائه کنند. 

نخستین نشست «میراث» دی‌ماه گذشته با حضور اهورا ایمان برگزار شده بود.

یکشنبه‌های شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی، هر یکشنبه عصر در محل تالار جلال آل‌احمد این بنیاد برپا می‌شود که جلسه نخست هر ماه، «زنگ شعر» نام دارد، این نشست‌ها با مدیریت اسماعیل امینی برگزار می‌شود. دومین یکشنبه هر ماه به شعرخوانی و نقد آثار شاعران جوان اختصاص دارد که استاد محمدعلی بهمنی، مجری و محور آن است. نشست‌های سوم هر ماه نیز به موضوع ادبیات آهنگین می‌پردازد که ابراهیم اسماعیلی اراضی، شاعر و ترانه‌سرا، دبیری آن را عهده‌دار است. آخرین یکشنبه هر ماه نیز با عنوان «داستان شعر» با حضور و مسئولیت غلامرضا طریقی، ترانه‌سرا و سردبیر سایت نقد شعر برگزار می‌شود.

نشست «میراث» با موضوع بررسی آثار عارف قزوینی، امروز (یکشنبه 15 مرداد) از ساعت 16 و 30 دقیقه در بنیاد شعر و ادبیات داستانی برگزار می‌شود و حضور برای همه علاقه‌مندان شعر و ادبیات آزاد است.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی در خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه اعرابی 5، پلاک 6 واقع است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250759