پیام تبریک سیدرضا صالحی‌امیری به مناسبت روز خبرنگار

ارج نهادن به اصحاب رسانه لازمه پیشرفت ایران است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹
 
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی، روز خبرنگاران را به اصحاب رسانه تبریک گفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پیام تبریک سیدرضا صالحی‌امیری به مناسبت روز خبرنگار به شرح زیر است:
 
«در جهان پر شتاب امروز که اخبار تحولات و رویدادها در کوتاه‌ترین زمان ممکن نشر می‌یابد، سرعت و دقت‌نظر عنصری تعیین‌کننده در عرصه خبر محسوب می‌شود. از سوی دیگر گسترش شبکه‌های اجتماعی و افزایش چشمگیر شمار کاربران و شهروندان از این ابزار، سبب ارتقاء سطح آگاهی و نیز اعتماد مردم به خبرسازان شده است. از این رو رعایت اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای و پایبندی به اصل صداقت در انتشار اخبار، عاملی تعیین‌کننده و تمیز هنده خبر موثق از خبر ناموثق به شمار می‌رود.

اکنون قدرت رسانه از مظاهر قدرت نرم در روابط دولت‌ها شمرده می‌شود و برای حفظ اقتدار و ایفای نقش مؤثر کشورمان در تحولات منطقه‌ای و جهانی، نیازمند همت و تلاش بیشتر خبرنگاران فرهیخته، سختکوش و اندیشمند هستیم.

لازمه پیشرفت و توسعه همه‌جانبه و پایدار ایران اسلامی، ارج نهادن به اصحاب رسانه و ایجاد زمینه مساعد برای انتشار آزادانه اخبار و دسترسی آسان شهروندان به اطلاعات است و خرسندم که دولت تدبیر و امید با راه‌اندازی سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، گامی مؤثر در این مسیر برداشته است. همچنین به تقویت رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی اهتمام داشته است؛ به‌طوری‌که مجوز نزدیک به نیمی از مطبوعات کشور در دولت یازدهم صادر شده است.

با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای رسانه و قلم، فرا رسیدن 17 مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و سختکوشان عرصه اطلاع‌رسانی صمیمانه تبریک می‌گویم و از خداوند متعال توفیق بیشتر عزیزان را مسألت دارم.»
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250855