نقد کتاب «چه کسی لباس مرا پوشید؟»

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
 
 
کتاب «چه کسی لباس مرا پوشید؟» در آستانه سالروز ورود آزادگان به کشور در ساختمان آرشیو ملی برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) نشست معرفی نقد و بررسی کتاب «چه کسی لباس مرا پوشید؟(خاطرات آزاده جنگ تحمیلی، محسن فلاح» به همت گروه پژوهش‌های اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی و پژوهشکده اسناد برگزار می‌شود.

دکتر مجید شمشیر‌گر‌ها، تدوین‌گر کتاب «چه کسی لباس مرا پوشید؟» و محسن فلاح روایت‌گر خاطرات در این نشست حضور دارند.

نشست نقد و بررسی کتاب «چه کسی لباس مرا پوشید؟» سه‌شنبه 24 مرداد‌ماه ساعت 10 تا 12 در تالار دکتر پرهام ساختمان آرشیو ملی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به ميرداماد، نرسيده به ميدان مادر، انتهای خيابان شهيد بهزاد حصاری (رازان) ساختمان آرشیو ملی مراجعه کنند.       
 
درباره «چه کسی لباس مرا پوشید؟»
این کتاب، داستان اسارت سرباز ایرانی و شهادت فردی دیگر با لباس ایشان و برگشتن او پس از حدود هشت سال به آغوش خانواده و در سوی دیگر داستان برگزاری مراسم ختم و خاکسپاری برای شهیدی که لباس محسن فلاح را پوشیده بود از جذابیت‌های خاص داستان است.
 
شمشیرگرها معتقد است که پرداختن به مسائل اُسرای ایرانی در عراق و کارهای فرهنگی و جمعی که آن‌جا انجام می‌شد، این کتاب را به یک دایره‌المعارف فرهنگ اُسرای ایرانی تبدیل کرده که فلاح به خوبی از پس روایت آن برآمده است.
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «خود به زور و با آخرین توانی که در بدن داشتم، کم‌کم، پیراهن را از تنم درآوردم و به کناری انداختم. غافل از این‌که این لباس چه روزگاری را برای من و خانواده‌ام و از ما مهم‌تر، چه سرنوشتی را برای یکی دیگر از رزمنده‌ها و خانواده او رقم خواهد زد.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251022