وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین بازگشایی مدارس:

کتاب‌های غیر درسی در پرورش مهارت‌های خلاق موثر است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵
 
 
سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین بازگشایی مدارس با اشاره به لزوم توجه به ابزار موثر در پرورش خلاقیت دانش‌آموزان گفت: کتاب‌های غیر درسی در کنار کتاب‌های درسی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا ارتباطات و مهارت‌های خلاق خود را ارتقاء دهند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آئین ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و آغاز ماه محرم گفت: مدرسه محل دانش‌آموختن است و علاوه بر بهره بردن از کتاب‌های درسی می‌توان از دیگر کالاهای فرهنگی مانند فیلم، موسیقی و کتاب نیز استفاده کرد.
 
وی افزود: امروز روز اول مهر است و بیش از ١٣ میلیون دانش‌آموز و یک میلیون فرهنگی وارد مدرسه به‌عنوان خانه دوم خود می‌شوند. مدرسه خانه دوم ١٤ میلیون ایرانی است و نه تنها محلی برای دانش‌اندوزی که محلی برای یادگیری، برقراری ارتباطات اجتماعی و عاطفی است. در مدرسه می‌توان فضائل اخلاقی مانند صداقت و درستکاری را بالا برد.

صالحی با تاکید بر لزوم توجه به کتاب‌های غیردرسی در کنار کتاب‌های درسی اظهار کرد: کتاب‌های غیر درسی در کنار کتاب‌های درسی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا علاوه بر ارتقاء حوزه دانش‌آموزی خود ارتباطات و مهارت‌های خلاق خود را نیز ارتقاء دهند.
 
وی گفت: موسیقی، فیلم، تئاتر و نقاشی به‌عنوان دیگر کالاهای فرهنگی در کنار کتاب بر پرورش خلاقیت دانش‌آموزان می‌افزاید. جامعه خلاق از مسیر مدرسه خلاق گذر می‌کند بنابراین پرورش خلاقیت در این دوران از اهمیت بسیاری برخوردار است.
 
در این آئین محمدمهدی احمدی، مدیرکل حوزه وزارتی و مهرداد آگاهی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صالحی را همراهی کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در حاشیه این آئین از بخش‌های مختلف مدرسه معلم شهید بازدید و در جریان روند فعالیت‌های آموزشی آن قرار گرفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252197