«واقع‌‌گرایی اسلامی به مثابه نظریه فیلم، مرتضی آوینی» بررسی می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰
 
 
کتاب «واقع‌‌گرایی اسلامی به مثابه نظریه فیلم، مرتضی آوینی و نظریه فیلم» به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس از سوی انتشارات علمی و فرهنگی برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، نشست بررسی و گفت‌وگو درباره کتاب «واقع‌‌گرایی اسلامی به مثابه نظریه فیلم، مرتضی آوینی و نظریه فیلم» به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس دوشنبه(سوم مهر‌ماه) به همت انتشارات علمی و فرهنگی برگزار می‌شود.   

محمد‌علی طائی، نویسنده کتاب در این نشست، درباره موضوعاتی از‌ جمله «مرتضی آوینی و ماهیت سینما»، «فیلم‌فارسی و سینمای روشنفکری ایران» و «واقعیت در سینمای مستند» سخنرانی می‌کند.  

این کتاب با پیشگفتاری از لئوناردو کوارزیما و نخستین‌بار به‌صورت پایان‌‌نامه کارشناسی‌ارشد در دانشگاه بولونیا تدوین و منتشر شد و مرتضی آوینی را به جامعه علمی ایتالیا معرفی کرد. مریم امینی، همسر شهید مرتضی آوینی در این نشست حضور دارد.   

نشست بررسی و گفت‌و‌گو درباره کتاب «واقع‌‌گرایی اسلامی به مثابه نظریه فیلم، مرتضی آوینی و نظریه فیلم» دوشنبه سوم مهر‌ماه ساعت 15 تا 17 در ساختمان انتشارات علمی و فرهنگی واقع در خیابان نلسون ماندلا‌(آفریقا) چهارراه حقانی (جهان کودک) کوچه کمان پلاک ۲۵ طبقه دوم برگزارمی‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252209