هم‌زمان با هفته دفاع مقدس

تصویرگری‌های رمان «هستی» کتاب شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۷
 
 
آثار کارگاه تصویرگری رمان «هستی» در قالب کتابی،‌ هم‌زمان با هفته دفاع مقدس از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کارگاه تصویرگری «هستی» برگرفته از اثر فرهاد حسن‌زاده در سال 1391 برگزار شد. در این کارگاه 12 تصویرگر همچون لیدا معتمد، عاطفه شفیعی‌راد، میترا عبدالهی، ماهنی تذهیبی، راحله برخورداری و... با حضور نویسنده‌ اثر و آشنایی بیشتر با داستان کتاب «هستی» به خلق تصاویری پرداختند.

این در حالی است که بستر داستان‌های رمان هستی واقعه بزرگ دفاع مقدس است و زندگی جسورانه و شیطنت‌‌های بچه‌گانه‌ هستی شخصیت اصلی این رمان، هم‌زمان با جنگ تحمیلی مشقت‌هایی را برای او به وجود می‌آورد.

بر اساس خبر روابط عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، ماحصل کارگاه تصویرگری رمان هستی در خرداد 92 و به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در قالب نمایشگاهی به مخاطبان معرفی شد. هم‌اینک نیز انتشارات کانون کتابی را برای معرفی این کارگاه و تصاویر خلق شده در آن منتشر کرده است.

مقدمه‌ این کتاب از سوی سمیه علیپور، مدیر پروژه و نمایشگاه رمان هستی نگاشته شده است. ضمن آن‌که گزارشی از این کارگاه نیز در کتاب به چاپ رسیده است. علاقه‌مندان علاوه بر مطالعه‌ی زندگی‌نامه فرهاد حسن‌زاده، با تصویرگران این کارگاه نیز آشنا می‌شوند. ضمن آن‌که هر تصویر در کنار متن آن قرار گرفته تا این کتاب کاربردی جامع‌تر برای مخاطبان و علاقه‌مندان پیدا کند. 

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرده است که با توجه به انتشار نسخه‌ انگلیسی رمان «هستی» و «زیبا صدایم کن» و انتخاب فرهاد حسن‌زاده به عنوان نامزد جایزه‌‌ آستریدلیندگرن انتشار اثری که بتواند از نگاهی دیگر به آثار این نویسنده‌ نام آشنا بپردازد ضروری به نظر می‌رسید. آثار گروهی تصویرگران و ثبت نظرها و نگاه آنان به این اثر می‌تواند نگاهی دیگر به وجوه مختلف این اثر ممتاز ادبی باشد.

گفتنی است که این اثر 7 هزار تومان قیمت دارد و قابل خریداری از تمامی فروشگاه‌های کانون پرورش فکری در سراسر کشور است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252292