استقبال کاربران فضای مجازی از «تشنه‌تر از من»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
 
 
کتاب «تشنه‌تر از من» همزمان با ایام عزای حسینی با استقبال کاربران فضای مجازی پرفروش شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات مدرسه، همزمان با ایام عزای حسینی کاربران پایگاه انتشارات مدرسه از کتاب «تشنه‌تر از من» استقبال کردند.      
این کتاب سال 1383 به قلم ابراهیم حسن‌بیگی نوشته و از سوی انتشارات «مدرسه» منتشر شده است.
 
حسن‌بیگی، کتاب «تشنه‌تر از من» را با زبانی ساده و روان برای نوجوانان به رشته تحریر در‌آورده و داستان از زبان حضرت رقیه(ص) و با تکیه بر حضرت «ابوالفضل عباس» روایت شده است.  
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«تشنه‌ام، گلویم می‌سوزد، زبانم خشک است، دلم یک جرعه آب می‌خواهد. به ستون تکیه داده‌ام، بی‌تاب نشسته‌ام، سرم درد می‌کند، پنجه‌هایم را روی زمین داغ فرو می‌برم اما «زینب» نگاهم می‌کند. دلم نمی‌خواهد که او بداند این همه تشنه‌ام اما عمه «زینب» انگار بو برده است.

می‌گوید: «رقیه» این همه بی‌تابی نکن عمویت «عباس» که بیاید آب هم می‌آورد. به یاد عمو «عباس» که می‌افتم تشنگی‌ام بیشتر می‌شود. صدای گریه «علی‌اصغر» بلند می‌شود. «سکینه» او را روی دست‌هایش تکان می‌دهد و راه می‌رود. عمه «زینب» نگران است.  

دائم پرده جلوی خیمه را کنار می‌زند و به بیرون نگاه می‌کند. سه روز است که دشمن آب را به روی ما بسته است. کسی از ما اجازه ندارد از رود فرات آب بردارد. اما عمو جان «عباس» برای ما آب آورد. هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی عمو «عباس» من را بگیرد. «سکینه» می‌گوید فقط اوست که می‌تواند آب بیاورد.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252413