از سوی انتشارات علمی و فرهنگی

جشنواره داستان‌نویسی دفاع مقدس برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
 
 
انتشارات علمی و فرهنگی جشنواره داستان‌نویسیِ حوزه دفاع مقدس را در سه بخشِ ادبیات کودک، نوجوان و جوان برگزار می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات علمی و فرهنگی، با هدف حفظ و انتقال میراث فرهنگی و معنوی حماسه باشکوه اسلامی و میهنی هشت سال دفاع مقدس، در نظر دارد جشنواره داستان‌نویسیِ حوزه دفاع مقدس را در سه بخشِ ادبیات کودک، نوجوان و جوان برگزار کند.
 
ناشر از آثاری که با رویکردی جدید و نگاهی نو به رخدادهای حماسه مقاومت ملت ایران و پیامدهای مرتبط با آن در زندگی امروز ایرانیان می‌پردازند استقبال کرده و در کنار نویسندگان با تجربه و حرفه‌ای این حوزه قلم و قدم نویسندگان جوان، کار اولی، غیرحرفه‌ای روستایی و شهری، ساکن در ایران و یا خارج از کشور را مورد توجه قرار می‌دهد.
 
شرایط شرکت در این جشنواره به شرح زیر است: محتوای آثار باید یا به‌طور مستقیم بازگو کننده وقایع و حوادث رخ داده در جبهه باشد و یا به پیامدهای مرتبط با جنگ در زندگی امروز مردم ایران بپردازد. قالب‌های مورد نظر عبارتند از: داستان کوتاه تصویری برای خردسالان، داستان کوتاه تصویری برای کودک، رمان تصویری کودک، داستان کوتاه نوجوان، رمان نوجوان، داستان کوتاه جوان، رمان جوان و کمیک استریپ. تم‌های منتخب برای خلق آثار شامل  طنز جبهه، ماجراجویی و حادثه‌پردازی، عاطفی، اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی، فانتزی و ترکیبی است.

آثار ارسالی نباید قبلاً در کتاب، نشریات و سایت‌ها چاپ و درج شده باشد. پس از ارسال اثر، تا تعیین تکلیف نهایی، نویسنده از ارسال آن به ناشر یا مسابقات داستان‌نویسی دیگر و همچنین انعکاس کتبی و الکترونیکی آن خودداری کند. ارسال آثار به معنی پذیرش شرایط مسابقه است. داستان‌های ارسالی بازگردانده نمی‌شود. آثار با فایل word ارسال شده و صفحات شماره‌گذاری شود.

مشخصات هویتی از قبیل نام، نام خانوادگی، تحصیلات، نشانی کامل پستی، تلفن ثابت و همراه و شرح حال مختصر نویسنده به همراه فایل اصلی (در فایل جداگانه) ارسال شود. مهلت ارسال آثار تا 15 آذر ماه سال 1396 است.

در آیین اختتامیه مسابقه، به سه نفر اول جوایز نقدی و به آثار برگزیده، لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا می‌شود. آثار برگزیده توسط انتشارات علمی و فرهنگی و با شرایط داخلی انتشارات به چاپ خواهد رسید. نام داوران در آیین پایانی مسابقه اعلام می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند آثار خود را به آدرس الکترونیکی mkd@Elmifarhangi.ir  ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر از شنبه تا چهارشنبه و در ساعات اداری با شماره تلفن 88880155 تماس گرفته یا به سایت انتشارات علمی و فرهنگی به آدرس www.elmifarhangi.ir  مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252530