گشایش نمایشگاه عاشورا و اربعين در کتابخانه مرکزی آستان قدس

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷
 
 
نمایشگاهی از عکس، کتاب و نرم‌افزار با موضوع قيام عاشورا و عزاداری ايام اربعين حسينی در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی افتتاح شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس ‌رضوی، درباره این نمایشگاه بیان کرد: همزمان با ايام عزاداری سالار شهيدان، مجموعه ارزشمندی از کتاب، نرم‌افزار و عکس با موضوع قيام عاشورا و عزاداری ايام اربعين حسينی در قالب نمايشگاهی در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی به نمايش درآمده است.
 
محمدجواد قوی با اشاره به تنوع موضوعی عکس‌ها در این نمایشگاه ادامه داد: مجموعه منحصر به‌فردی از عکس‌ با موضوعاتی همچون شکوه عاشقان عزادار در حرم مطهر رضوی، هيئت‌های عزاداری، نماز جماعت ظهر عاشورا، کاروان‌های پياده زيارتی، گنبد و گلدسته به عزانشسته حرم، مراسم شام غريبان و ديگر آيين‌ها در حرم مطهر امام رضا (ع)، در این نمایشگاه به قاب تصویر کشیده شده است.
 
وی درباره کتاب‌های به نمايش ‌درآمده در نمايشگاه نیز گفت: موضوعات کتاب‌های اين نمايشگاه شامل شهدای کربلا، عبرت‌های عاشورايی، عزاداری و تحريفات، تاريخ کربلا، شعائر حسينی، تاريخچه و پيشينه عزاداری امام حسين (ع)، کتاب‌های مقتل، نقش زنان در حماسه عاشورا، فلسفه عزاداری، اسرار شهادت، عاشوراپژوهی، ناگفته‌های عاشورا و مراسم و آيين‌های عزاداری است.
 
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس ‌رضوی افزود: همچنين نمايشگاهی از نرم‌افزار با عنوان‌هایی همچون جلوه‌های ماندگار قيام حسينی، حجاب در عاشورا، از عاشورا تا ظهور، کلام ولايت پيرامون نهضت حسينی، لسان صدق، خطبه حضرت زينب (س)، شهدای کربلا، فرهنگ عاشورا، تأثير عاشورا بر روابط خانوادگی، سلوک عاشورايی، نقش زنان در عاشورا، قافله عشق و مواردی از اين‌دست است.
 
اين نمایشگاه تا پایان ايام اربعين حسينی، همه روزه در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی واقع در حرم مطهر، بست شيخ طوسی پذیرای هنردوستان، پژوهشگران و عاشقان حسينی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252589