برگزاری دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری هفته کتاب

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۸
 
 
دومین جلسه شورای سیاست‌‌گذاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر محمد سلگی، سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورا برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر محمد سلگی در این جلسه با اشاره به اهمیت انتخاب شعار و نامگذاری روزهای هفته در این دوره از هفته کتاب گفت: در نامگذاری ایام هفته باید تلاش شود تا موضوعاتی همچون اهداء کتاب و حمایت از حقوق مولف و ناشر مورد توجه قرار گیرد. توجه به این موضوعات به گسترش فرهنگ اهداء کتاب و حمایت از ناشر و مولف کمک خواهد کرد.
 
در ادامه جلسه، اعضای شورا پیشنهادات خود را درباره شعار این دوره از هفته کتاب اعلام کردند. همچنین بحث و تبادل نظر درباره شعارهای پیشنهادی برای نامگذاری روزهای هفته کتاب انجا و مقرر شد پیشنهادات اعضا برای جمع‌بندی نهایی به دبیرخانه اعلام شود.
 
از دیگر مصوبات این جلسه، تشکیل دبیرخانه هفته کتاب در استان‌های کشور بود و مقرر شد با نامه ارسالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هر استان، دبیرخانه هفته کتاب با ریاست استاندار و دبیر مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شود.
 
علاوه براین مقرر شد برنامه‌های هفته کتاب از استان بوشهر، سومین پایتخت کتاب ایران آغاز شود. دیگر مصوبه این جلسه نیز انتخاب یک تیم محتوایی برای کمک به صدا و سیما برای برنامه‌ریزی تهیه برنامه‌های مناسب برای هفته کتاب بود.

در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری هفته کتاب که با ریاست دکتر محمد سلگی، برگزار شد  علیرضا مختارپور، سعید پورعلی، محمدمهدی احمدی، مهدی فیض، محمود صلاحی، محمدحسین رنجبران، محمدمهدی فخری‌زاده، فریدون عموزاده خلیلی، علیرضا حاجیان‌زاده، مهدی اسماعیلی‌راد، همایون امیرزاده، داریوش رضوانی، افشین داورپناه، علیرضا کرمانی و خانم حمیده ماحوزی حضور داشتند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252683