دیپلم افتخار دانشکده زبان دانشگاه بلگراد به ایران اعطا شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۴
 
 
برای نخستین بار دانشکده زبان دانشگاه بلگراد، به پاس فعالیت‌های ایران در پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی این دانشگاه، از خدمات کشورمان و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان با اهدای دیپلم افتخار و منشور تشکر، تقدیر کرد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، همزمان با سالروز تاسیس دانشکده زبان دانشگاه بلگراد، در مراسمی که با حضور سفیران کشورهای آسیایی و اروپایی و استادان و دانشجویان این دانشگاه در بلگراد برگزار شد، از خدمات فرهنگی ایران، ژاپن و چند کشور دیگر به این دانشکده، به خاطر کمک به پیشبرد اهداف فرهنگی و آموزشی تقدیر شد.

در این مراسم دیپلم افتخار به سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان  اعطا شد. همچنین منشور تقدیر و تشکر از رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دکتر ابراهیمی ترکمان و رییس بنیاد سعدی، دکتر حدادعادل، که در این مراسم حضور نداشتند، به رایزنی فرهنگی ایران اهدا شد.

طبق سنت قدیمی دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد، هر ساله پیش از شروع سال تحصیلی در 6 اکتبر، که به روز دانشکده بلگراد نامگذاری شده است، از کسانی که در طی سال گذشته برای دانشکده افتخار آفرین بوده‌اند، با اهدای دیپلم افتخار، تقدیر می­‌شود. از جمله این افراد، ‌دانشجویان برتر، استادان و همچنین شخصیت‌ها و کشورهایی است که در خارج از دانشکده بلگراد در پیشبرد فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی این ‌دانشکده نقش فعالی داشته‌اند.

شایان ذکر است علاوه بر اهدای دیپلم افتخار، نام این افراد نیز همراه با ذکر خدماتشان برای همیشه در کتاب تاریخ رسمی دانشکده  بلگراد ثبت و ضبط می‌شود.

در این مراسم، سفیران و نمایندگان کشورهای کره، آذربایجان، اکراین، سوئد، اسپانیا، ژاپن، پرتغال، ترکیه و روسیه و ... نیز حضور داشتند.

این برای نخستین بار است که شورای دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد رسما به سفیر، رایزن و مسئولان فرهنگی و ادبی جمهوری اسلامی ایران دیپلم افتخار و منشور تقدیر و تشکر اهدا و نام و خدماتشان را در کتاب تاریخچه این دانشکده ثبت می­‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252720