برگزاری همایش بين‌المللي ابراهيم متفرقه وگسترش چاپ كتاب در جهان اسلام

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۴
 
 
همایش بین المللی «ابراهیم متفرقه و گسترش چاپ کتاب در جهان اسلام» از سوی موسسه خانه‌کتاب و با همکاری موسسه یونس‌ امره در دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از  روابط عمومي خانه كتاب، اين موسسه، همايش بين‌المللي «ابراهيم متفرقه و گسترش چاپ كتاب در جهان اسلام» را  با همكاري  موسسه «يونس امره» در دی ماه سال جاري در موسسه خانه كتاب برگزار می‌كند.

 بررسي شخصيت تاريخی ابراهيم متفرقه، آثار چاپ شده به زبان فارسي در چاپخانه ابراهيم متفرقه، تاليفات ابراهيم متفرقه، نقش ابراهيم متفرقه در گسترش زبان فارسي، ابراهيم متفرقه آغازی برای چاپ در عثمانی، تاثيرگذاري ابراهيم متفرقه بر صنعت چاپ در امپراتوري عثماني،  تاثير پذيری كشورهای اسلامی از فعاليت‌های چاپی ابراهيم متفرقه ازجمله محورهاي اصلي اين همايش هستند.

از جمله محورهاي فرعي همايش بين‌المللی «ابراهيم  متفرقه و گسترش چاپ كتاب در جهان اسلام» مي‌توان به ناشران و نويسندگان زبان فارسي در امپراتوري عثماني، تاثير كتاب هاي چاپ فارسي در امپراتوري عثماني بر صنعت نشر ايران، فارسي نويسان امپراتوري عثماني در عصر چاپ، آثار ترجمه شده چاپي از عثماني به فارسي و  آثار ترجمه شده چاپي از فارسي به عثماني اشاره كرد.

علاقه‌مندان براي شركت در اين همايش  بايد چكيده مقالات خود را در 500 كلمه  تا 15 آبان ماه سال جاري و اصل مقالات خود را تا  15آذرماه  به  نشاني الكترونيكي  muteferrika@ketab.ir  ارسال كنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252739