مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع ‌مقدس برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
 
 
مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» با قدردانی از برگزیدگان خود در تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» ساعت 15 دوشنبه (هشتم آبان‌‌ماه) با حضور جمعی از شعرا، مدیران و مسئولان فرهنگی کشور در تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی، تهران برگزار می‌شود.

طبق اعلام دبیرخانه کنگره نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس؛ نزدیک به 600 اثر برای داوری به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که در این میان حدود 450 اثر در قالب کلاسیک و باقی در قالب‌های نو، آزاد و دیگر قالب‌ها ارائه شده‌اند.

در این مراسم 10 جایزه 10 میلیون ریالی به 10 اثر برتر در بخش اصلی و 3 جایزه 20 میلیون ریالی به 3 اثر برتر در بخش ویژه اهداء خواهد شد.

نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» خاطرات علی خوش لفظ، با هدف جامه عمل پوشاندن به منویات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در پاسداشت ادبیات دفاع مقدس، کمک به رشد و اعتلای فرهنگی کتابخوانی عمومی به ویژه در میان هنرمندان و شاعران و همچنین تشویق شاعران جوان به بهره‌گیری از گنجینه دفاع مقدس در خلق آثار ادبی، به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به حضور در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر کتابِ دفاع‌مقدس می‌توانند از ساعت 15 الی 17 روز دوشنبه هشتم آبان‌ماه به تالار اجتماعات کتابخانه عمومی محقق حلی تهران مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253421