پيام دبير هفته كتاب به مناسبت آغاز هفته كتاب:

لزوم طراحی نقشه راهی موثر و كارا درباره‌ كتاب و كتابخواني

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۰
 
 
دبیر بیست و پنجمین دوره هفته کتاب با صدور پیامی آغاز هفته کتاب جمهوری اسلامی را گرامی داشت.
 
به گزارش خبرگزاری کناب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومي خانه كتاب در متن پيام مجيد غلامي‌جليسه، دبير بيست و پنجمين دوره هفته كتاب جمهوری اسلامي ايران آمده است:

«بيست و پنجمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران فرصتي است تا با اهتمام و همراهی تمام كساني كه با فكر و قلم در راه اعتلاي كتاب و كتابخواني گام برمي‌دارند، هفته‌ كتاب  را به برنامه‌اي ملي تبديل كنيم.

فرهنگ‌سازي مسئله كتاب و كتابخواني ، نيازمند عزم ملي است؛ به طوري كه ما در بيست و پنجمين دوره هفته كتاب شاهد مردمي تر شدن برنامه هاي اين دوره نسبت به دوره هاي قبل هستيم.لذا همه نهادهاي فرهنگي  می‌توانند با برنامه‌ريزی در جهت نهادينه كردن فرهنگ كتاب و كتابخواني  در سطح جامعه، گام بردارند.

انتخاب شعار «آينده روشن و خانواده كتابخوان»  براي اين دوره از هفته كتاب حكايت از اهميت و نقش كتاب در خانواده‌ها به‌عنوان نهادي بسيار موثری در ايجاد عادت به مطالعه و ترويج فرهنگ كتاب‌خواني دارد.

اميدوارم‌ مسئولان و متوليان و تمام كساني كه در راه  ترويج‌ و تسهيل‌ كتاب‌ و كتابخواني‌ تلاش مي‌كنند، با فرار رسيدن‌ اين‌ هفته‌،  نقشه راهی موثر و كارا درباره‌ كتاب و كتابخواني به‌عنوان موضوعي مهم‌ و حياتي‌ در جامعه امروز ما طراحي كنند.

اينجانب هفته كتاب و كتابخواني را به جامعه اهل فرهنگ، هنر و انديشه تبريك عرض نموده  و توفيقات روز افزون را براي اين عزيزان در گسترش فرهنگ كتابخواني در جامعه آرزومندم.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254030