​توزیع دو هزار جلد قرآن کریم بین زائران اربعین حسینی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
 
 
اصغر امیرنیا، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت گفت: دو هزار جلد قرآن کریم در مسیر بازگشت زائران اربعین حسینی در مرزهای مهران، چزابه و شلمچه توزیع می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصغر امیرنیا، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی، بیان کرد: اربعین، جریان بزرگ فرهنگی و دینی است که در قرن‌های متمادی به پاسداشت رنج‌ها و ملالت‌هایی که اهل بیت (ع) و پیامبر (ص) پس از واقعه کربلا متحمل شدند، از سوی شیعیان گرامی داشته می‌شود.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه مراسم پیاده‌روی اربعین به‌صورت ویژه فرهنگ‌سازی و سبب جلب توجه بسیاری از مردم در سراسر جهان شده، افزود: در ابتدا مراسم راهپیمایی اربعین به جهان شیعه تعلق داشت، اما خون پاک امام حسین (ع) و یاران ایشان، نظر سایر ادیان، مذاهب و اقوام را به خود جلب کرد و آن‌ها نیز سر تعظیم به این فداکاری و ایثار فرود آوردند و جمعیت چندصد میلیونی راهپیمایان اربعین گواه این مدعاست.
 
امیرنیا گفت: در سال‌های اخیر علاوه بر شیعیان و اهالی تسنن در کشورهای ایران و عراق، مسلمانان سایر کشورهای اسلامی به‌ویژه پاکستان و افغانستان در این راهپیمایی بزرگ شرکت می‌کنند و انتظار آن‌ها از کشورهای اسلامی به‌ویژه ایران این است که حمایت مادی و معنوی خود را نسبت به این امر ادامه دهند.
 
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج، ضمن اشاره به این‌که بخش فرهنگی ستاد پاسداشت اربعین در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده، افزود: بر این اساس هر معاونت براساس شرح وظایفی که برعهده دارد، عمل خواهد کرد و معاونت قرآن و عترت نیز با پیشگامی در همه فعالیت‌ها، سه موضوع محوری در این زمینه را مدنظر قرار داده است؛ چاپ و توزیع سه هزار نسخه «زیارت عاشورا» در سراسر کشور، چاپ و توزیع 130 هزار نسخه «زیارت عاشورا» و «زیارت اربعین» در مرزهای چزابه، شلمچه و مهران و دیوار‌نویسی با محوریت اربعین در استان ایلام و چاپ و توزیع قرآن کریم با ترجمه اردو و به دو سبک ترجمه شیعی و سنی که این مورد ویژه اهل تسنن کشور پاکستان انجام شده و در مسیر بازگشت از طریق اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در اختیار زواران قرار خواهد گرفت.
 
وی بیان کرد: با توجه به اینکه پیوند بین مذاهب اسلامی از طریق اصول دین یعنی پیامبر اکرم (ص) و قرآن کریم که دستورات الهی و جزو مشترکات جهان اسلام هستند، بهترین روش برای تالیف علوم و ایجاد ارتباط بین جامعه مسلمانان است. موسسه ترجمان وحی  مبنی بر ترجمه قرآن را برای آشنایی بیشتر جامعه شیعه و سنی  به دو سبک در اصل قرآن جانمایی کرده است که این امر علاوه بر مقایسه قوت کار از توطئه دشمنان که قرآن شیعی و سنی باهم متفاوت است، جلوگیری کرده و آن‌را خنثی می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254081