روزشمار دهه وقف اعلام شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
 
 
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در آستانه آغاز دهه وقف، روزشمار این دهه را که از پنج شنبه 25 آبان در سراسر کشور آغاز می‌شود، اعلام کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ستاد خبری دهه وقف، حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی متقی، مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف درباره روزشمار دهه وقف اظهار کرد: دهه بزرگداشت وقف  از پنجشنبه 25 آبان آغاز و تا شنبه چهارم آذرماه ادامه خواهد داشت.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه پنجشنبه روز نخست این دهه به مناسبت روز وقف به عنوان روز «وقف، رسانه و بسیج مردمی» نامگذاری شده، افزود: جمعه روز دوم از دهه وقف با شهادت امام حسن (ع) و رحلت پیامبر اکرم (ص) مصادف شده و به عنوان «وقف، سنت نبوی و سیره اهل‌بیت (ع)» نامگذاری شده است .
 
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف با اشاره به نامگذاری سومین روز دهه وقف، ادامه داد: شنبه 27 آبان روز سوم دهه وقف با عنوان «وقف، ترویج فرهنگ قرآنی» نامگذاری شده است. روز چهارم این دهه نیز با شهادت امام رضا (ع) مصادف شده و با عنوان «وقف، بقاع متبرکه و زیارت» نامگذاری شده است که در این روز برنامه‌های متنوعی  در امامزادگان سراسر کشور برگزار خواهد شد.
 
حجت‌الاسلام موسوی متقی گفت: دوشنبه 29 آبان، مصادف با آغاز ماه ربیع‌‌الاول و روز پنجم از دهه وقف، «وقف، خانواده و سبک زندگی» نامگذاری شده که در این زمینه نشست‌های تخصصی برگزارمی‌شود. ششمین روز از دهه وقف نیز «وقف، علم و فناوری» نام دارد و چهارشنبه یکم آذر و هفتمین روز از دهه وقف نیز با عنوان «وقف، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده است.
این مقام مسئول در سازمان اوقاف افزود: «وقف، علما و حوزه‌های علمیه» عنوان پنجشنبه 2 آذر هشتمین روز از دهه وقف بوده و نهمین روز دهه وقف نیز «وقف، محیط زیست و سلامت» نام دارد.  
 
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف بیان کرد: یکی از برنامه‌های محوری سازمان در آخرین روز از دهه وقف با عنوان «وقف، اجرای امینانه نیات واقفین»، تلاش برای اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254161