در هفته کتاب اتفاق می‌افتد:

بازدید اعضای شورای شهر از کتاب‌فروشی‌های خیابان انقلاب

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶
 
 
اعضای شورای شهر به دعوت از کتابفروشان خیابان انقلاب، از این راسته فرهنگی بازدید می‌کنند و مطالبات و مشکلات آنان را خواهند شنید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) و به نقل از کمیته‌ اجرایی بازدید از راسته‌ فرهنگی خیابان انقلاب، پیرو نشست‌ها و هماهنگی‌های انجام شده با اعضای شورای شهر تهران، رئیس اتحادیه‌ ناشران و کتاب‌فروشان و جمعی از کتابفروشان و ناشران، رخدادی برای بازدید چند تن از اعضای شورای شهر تهران از کتاب‌فروشی‌های خیابان انقلاب به مناسبت روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتاب‌دار طراحی شد.

هدف از این رویداد، حل مشکلات حاکم بر پياده‌روي خيابان انقلاب، حد فاصل میدان انقلاب تا خیابان دانشگاه است و در این بازدید ۱۳ نفر از  اعضای شورای شهر تهران از جمله محسن هاشمي رییس شورا، زهرا نژاد بهرام عضو هيات رئيسه، محمدجواد حق‌شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، الهام فخاري عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و مجيد فراهاني عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران دعوت شده است.

نمایندگان کتابفروشان راسته فرهنگی خیابان انقلاب در این دیدار، مشکلات خود را با اعضای شورای شهر درمیان خواهند گذاشت. برخی از مطالبات این دسته از فعالان بازار کتاب عبارت است از:

۱. انتقال ايستگاه‌هاي مبدأ خطوط اتوبوس‌راني مذكور به محلي مناسب‌تر.

۲. انتقال «بساطي‌ها» و «دادزن‌ها» به پیاده‌رو ضلع شمالی، حدفاصل خیابان ۱۶ آذر تا وصال.

۳. جانمایی پارکینگ‌ موتورسیکلت برای کارمندان منطقه.

٤. انجام اقداماتی براي استقرار و شكل گيری راسته فرهنگي به شكلي كه فضايي مناسب، آرام، درخور كتاب، با امكانات رفاهي مناسب به وجود بيايد.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254207