اختتامیه جام باشگاه‌های کتابخوانی در رفسنجان برگزار شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
 
 
اختتامیه اولین «جام باشگاه‌های کتابخوانی» رفسنجان در مجتمع فرهنگی و هنری افصح هجری رفسنجان برگزارشد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) این برنامه با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان؛ عزت‌الله الوندی نویسنده ادبیات کودک و نوجوان به عنوان میهمان ویژه، و جمعی از نویسندگان و علاقه‌مندان به کتاب؛ همزمان با روز کتاب و کتابخوانی برپا شد.

در این مراسم ایمان محمد آبادی رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی رفسنجان؛  گزارشی از طرح‌های شهرستان در زمینه ارتقای کتابخوانی ارائه کرد و از تلاش‌های رفسنجان برای انتخاب شدن به عنوان پایتخت کتاب ایران گفت.

سپس محمدی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، در سخنانی ابراز امیدواری کرد که این طرح سه ساله با قوت بیشتر و استقبال مفیدتر از جانب مخاطبان روبرو شود و شهرستان‌ها با جدیت بیشتر آن را پیگیری کنند.

عزت‌الله الوندی میهمان ویژه این مراسم نیز  به بیان این نکته که فضای مجازی آدم‌ها را تنبل کرده است؛ خواستار توجه به تشویق کودکان و نوجوانان برای خواندن کتاب شد.

در ادامه برنامه تعدادی از اعضای باشگاه‌های منتخب به معرفی کتاب‌های خود پرداختند و
درپایان از باشگاه‌های منتخب جام و اعضای فعال آن‌ها تقدیر به عمل آمد.

«جام باشگاه‌های کتابخوانی» از سری برنامه‌های طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران است که کارگاه آموزشی آن برای راه‌اندازی در اردیبهشت امسال در رفسنجان برگزار شد و پس از آن علاقه‌مندان اقدام به راه‌اندازی باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان کردند.

رفسنجان امسال نیز یکی از شهر های نامزد انتخاب پایتخت کتاب ایران است.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254383