جایزه ملی وقف به 54 نخبه کشور اعطا می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۴
 
 
همایش پنجاه وپنجمین سال اعطای جايزه ملی وقف به منظور تجليل از 54 نخبه کشور، سه‌شنبه 30 آبان‌ماه همزمان با روز وقف، علم وفناوری برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم اعطای جایزه ملی وقف به 54 نخبه کشور در راستای اجرای نیت خیر واقف نیک‌اندیش حسینعلی البرز بر گزار خواهد شد. حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به اهمیت وقف در حوزه علم و فناوری و تاثیر آن بر پیشرفت و توسعه کشور گفت: در حال حاضر نیازمند وقف‌های جدید در حوزه‌های هسته‌ای، پژوهش، تربیتی و علمی هستیم و امیدواریم خیران در این زمینه نیز رویکردی جدی داشته باشند.
 
این مسئول فرهنگی با اشاره به برگزاری مراسم اعطای جایزه ملی البرز، ادامه داد: مرحوم البرز از خیرین خوش‌فکری بود که برای توسعه علمی کشور تلاش کرد و با تقدیر از دانش‌آموزان و دانشجویان نمونه، گامی در مسیر تعلیم و تربیت کشور و شکوفایی استعداد نخبگان برداشته شده است.
 
شرفخانی افزود: موقوفه بنياد فرهنگی البرز در سال 1342 با هدف كمک به اشاعه فرهنگ و علم و دانش كشور از طريق اعطای جوایزی به نام جايزه بنياد البرز به دانشمندان، مخترعین، دانشجویان، طلاب و دانش‌آموزان برتر ايرانی، به همت مردی خيرانديش و نيک‌سيرت، مرحوم حسينعلی البرز تاسيس شد و سالانه جوایز باارزشی به افراد برگزيده اهدا می‌شود.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف بیان کرد: در همین رابطه و در راستای تحقق نيات واقف، همایش پنجاه و پنجمین سال اعطای جايزه بنياد البرز به منظور تجليل از 54 نخبه کشور شامل چهار دانشمند، سه مخترع، هفت نخبه، 30 دانشجوی نخبه و 10 طلبه علوم دینی در سطح ملی در روز سه‌شنبه 30 آبان‌ماه سال جاری با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف، مسئولان، شخصیت‌های علمی و فرهنگی در سالن همایش حوزه هنری تهران برگزار خواهد شد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254436