مستند یک نویسنده در جشنواره سینما حقیقت

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۸
 
 
مستند هادی معصوم‌دوست، نویسنده و مستندساز در سینما حقیقت حضور دارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) هادی معصوم‌دوست، نویسنده و مستندساز که از او پیش از این رمان‌های چین‌خوردگی و نُه‌مرگ که نامزد جایزه ادبیات متفاوت واو شده منتشر شده بود، امسال با مستند «سربازخانه» در یازدهمین جشنواره سینما حقیقت حضور دارد.

این مستند 55 دقیقه‌ای به زندگی دو ماهه آموزشی سربازان در یکی از پادگانهای اطراف تهران می‌پردازد و این جزء معدود دفعاتی است که دوربین یک مستندساز موفق شده برای مدتی طولانی در پادگان حضور داشته و به همه‌ی جزئیات و مصائب زندگی سربازان بپردازد. معصوم‌دوست در این‌باره می‌گوید: این فیلم برای کسانی که سربازی رفته‌اند خاطره و برای کسانی که محیط پادگان را ندیده‌اند در مواردی، شگفت‌آور خواهد بود.

در خلاصه داستان این مستند آمده است: هوا سرد بود. همه جا را مه گرفته بود و ما می‌لرزیدیم. از دنیای بیرون سربازخانه جز صدای عبور ماشینی سنگین نمی‌آمد و گاهی صدای مادر از پشت گوشی تلفن که مثل همیشه نگران بود و از دور شنیده می‌شد. ما انگار در اردویی رزمی پشت خط جمع شده بودیم ولی جنگ واقعی توی شهرهایمان در جریان بود. ما کار با اسلحه و قدم‌رو را تمرین می‌کردیم در حالیکه آن بیرون، بیکاری انتظارمان را می‌کشید.

هادی معصوم‌دوست پارسال با فیلم «خوان بی خان» در این جشنواره حضور داشت که در بخش بهترین کارگردانی نامزد و جایزه ویژه دبیر جشنواره به این فیلم تعلق گرفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254625