«سروش دانایی» برگزیده جام باشگاه‌های کتابخوانی یزد شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
 
 
باشگاه کتابخوانی «سروش دانایی» به‌عنوان باشگاه برگزیده جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان شهر یزد معرفی شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) سیدخلف حوتی‌نژاد، معاون فرهنگی و هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، با اعلام خبر انتخاب باشگاه کتابخوانی «سروش دانایی» به‌عنوان باشگاه برگزیده جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان شهر یزد گفت: از میان 10 باشگاه برتر راه‌یافته به مرحله نهایی در شهر یزد، باشگاه کتابخوانی «سروش دانایی» با مربی‌گری «مرضیه مصطفوی‎پور» عنوان باشگاه برگزیده را کسب کرد و دو باشگاه «آشیانه باران» و «هرمان و بارمان»، شایسته تقدیر شناخته شدند.

به گفته معاون فرهنگی و هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد،‌ در بخش فیلم موبایلی، حنانه زارع از باشگاه کتابخوانی «دوستی با کتاب» و در بخش «نامه‌ای به نویسنده»، الهام زینلی از باشگاه «قصه کتاب» برگزیده شدند و کتاب «کلاغ سیاه به سفر می‌رود» از انتشارات «فاطمی»، نوشته بابک صابری نیز به‌عنوان کتاب برگزیده معرفی شد.

حوتی‌نژاد درباره دومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی در یزد گفت: در دو سال گذشته، بیش از 280 باشگاه در سامانه جام باشگاه‌های کتابخوانی یزد ثبت شد و بیش از سه هزار و 400 دانش‌آموز در  چهار مقطع پیش از دبستان، سه سال اول دبستان، سه سال دوم دبستان و دوره متوسطه در این جام شرکت کردند.

این مقام مسئول در  درباره کارگاه‌های آموزشی جام باشگاه‌های کتابخوانی افزود: در اردیبهشت‌ماه جاری، بیش از 40 مربی در کارگاه‌های آموزشی جام باشگاه‌ها شرکت کردند و در فاز دوم کارگاه‌های آموزشی که با حضور 160 نفر برگزار شد، شیوه‌نامه جام باشگاه‌های کتابخوانی تشریح شد.

معاون فرهنگی و هنری اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، درباره فروش کتاب در جام باشگاه‌های کتابخوانی استان یزد  ادامه داد: اواخر تیرماه، دو کتاب‌فروشی «کتابسرای ملک» و «اندیشه سبز» به‌عنوان کتاب‌فروشی‌های منتخب در سامانه جام باشگاه‌های کتابخوانی ثبت شد و به مربیان باشگاه‌ها، به همراه بچه‌ها در این کتاب‌فروشی‌ها حضور پیدا کردند و کتاب‌های خود را با تخفیف 50 درصدی خریداری کردند. از تیرماه جاری نیز جلسات باشگاه‌ها  آغاز شد و در یک دوره چهارماهه، به‌طور متوسط هر هفته دو جلسه برگزار کردند. برخی از باشگاه‌ها نیز جلسات ماهانه داشتند.

حوتی‌نژاد، درباره گزارش مربیان باشگاه‌های کتابخوانی به دبیرخانه جام باشگاه‌های استان یزد گفت: مربیان ضمن ارائه گزارش مصور به اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آثار منتخب اعضای باشگاه‌های خود را در بخش‎های «نامه به نویسنده» و فیلم موبایلی به دبیرخانه جام باشگاه‌ها در یزد تحویل دادند. در بخش «نامه‌ای به نویسنده» تعداد 90 اثر و در بخش فیلم موبایلی تعداد 48 اثر به دبیرخانه جام باشگاه‌ها رسید و همچنین کتابی که بیشترین خوانش را در جام باشگاه‌ها داشت، با توجه به گزارش‌های رسیده مشخص شد.

داوری نهایی جام باشگاه‌های کتابخوانی، در آذرماه انجام خواهد شد و مراسم اختتامیه این جام نیز، دی ماه جاری در تهران برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254783