با حضور محمد چرمشیر و محمد رحمانیان برگزار می‌شود

رونمایی از چهار نمایشنامه داود فتحعلی‌بیگی

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶
 
 
به تازگی چهار نمایشنامه از داود فتحعلی بیگی در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است و قرار است مراسم رونمایی این کتاب‌ها در تالار محراب برگزار شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به تازگی چهار نمایشنامه سیاه‌بازی از داود فتحعلی‌بیگی با نام‌های «تخت و خنجر»، «رام کردن زن سرکش»، «مبارک و خاتون پرده‌نشین» و «انسانم آرزوست» در بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده که پیش‌تر به کارگردانی داود فتحعلی‌بیگی به روی صحنه رفته بودند.

این چهار اثر قرار است روز یکشنبه 19 آذر رونمایی شوند. مراسم در ساعت 17.30 در تالار محراب و با حضور اهالی تئاتر (نمایشنامه‌نویسان، بازیگران و...) برگزار خواهد شد و در آن، محمد رحمانیان و محمد چرمشیر درباره سیاه‌بازی و فعالیت‌های نمایشی داود فتحعلی‌بیگی صحبت خواهند کرد.


داود فتحعلی‌بیگی (متولد 1329) فارغ‌التحصیل رشت تئاتر از دانشکد هنرهای زیبا و از پایه‌گذاران گروه نمایشی تماشاست. از وی علاوه بر اجراهای نمایشی تعزیه و سیاه‌بازی و… کتاب‌هایی هم در زمینة نمایش‌های سنتی ایرانی منتشر شده است؛ از جمله: دفتر تعزیه 1و2 (با همکاری هاشم فیاض)، دفتر تعزیه 3 (با همکاری محمدحسین ناصربخت) و مشکین‌نامه (با همکاری مرشد ترابی).

تالار محراب در خیابان ولیعصر، تقاطع خیابان امام خمینی واقع است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255142