رئیس شرکت تعاونی ناشران استان گیلان:

نمایشگاه‌های استانی، بهترین ویترین برای کتاب است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
 
 
حمید بلوری، رئیس شرکت تعاونی ناشران استان گیلان در آستانه برگزاری سیزدهمین دوره نمایشگاه کتاب استان گیلان گفت:نمایشگاه‌های استانی، بهترین ویترین برای کتاب است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، رئیس شرکت تعاونی ناشران استان گیلان در گفت‌و‌گو با روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با اشاره به ضعف موجود در چرخه توزیع و عرضه کتاب در کشور گفت: ناشران شهرستانی امکان بسیار کمتری در مقایسه با ناشران تهران و یکی دو شهر بزرگ دیگر چون قم و مشهد دارند.

حمید بلوری از نمایشگاه‌های استانی کتاب به عنوان بهترین فرصت برای  ویترین وعرضه کتاب یاد کرد و اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ناشران کشور چندین برابر تعداد کتابفروشی‌هاست و طبیعتا بخش عمده‌ای از کتاب‌های منتشر شده در کشور امکان دیده شدن نخواهند داشت.

بلوری در ادامه به رویکرد برخی کتابفروشی‌ها به برپایی نمایشگاه‌های استانی کتاب اشاره کرد و اظهار داشت: تاثیر مثبت نمایشگاه‌های کتاب آن‌قدر هست که خود کتابفروشی‌ها هم خیلی گله‌مند نباشند. چراکه شش روزنمایشگاه نمی‌تواند بر فروش آنها تاثیر زیادی بگذارد اما اگر نمایشگاه بتواند جمعی را علاقه‌مند کتاب و کتابخوانی کند، آنها در آینده مشتری همان کتابفروشی‌ها خواهند شد.

بلوری در پایان سخنان خود گفت: نمایشگاه‌های استانی کتاب بهترین فرصت برای عرضه تازه‌های نشر ناشران شهرستانی است و حضور ناشران در این فرصت فرهنگی در شناخت بازار نشر و سلایق مخاطبان و همین‌طور در افزایش مراودات کاری با ناشران دیگر استان‌ها بسیار تاثیرگذار است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255205